Lorenzo Insigne s dresom klubovej legendy Diega Maradonu, foto:tasr

Neapol zdolal AS Rím, doťahuje sa na Juventus

Futbalisti SSC Neapol triumfovali v nedeľnom domácom stretnutí 9. kola najvyššej talianskej súťaže nad AS Rím presvedčivo 4:0. V tabuľke sa dostali na piate miesto pred svojho súpera s rovnakým počtom 17 bodov.

Slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka prišiel v drese víťazného mužstva na trávnik v 83. minúte. Hráči AC Miláno si poistili pozíciu na čele tabuľky, keď zdolali Fiorentinu 2:0. O výhre rozhodli domáci gólmi už v prvej polhodine zápasu. Pred mestským konkurentom Interom a tretím Sassuolom si udržali päťbodový náskok. Na opačnom póle tabuľky je Crotone, ktoré prehralo na ihrisku Bologne 0:1.

O víťazstve domácich rozhodol Roberto Soriano. Futbalisti Lazia Rím prehrali doma s Udinese 1:3. Hostia po prvom polčase viedli zásluhou Tolgaya Arslana a Ignacia Pussetta, po zmene strán pridal gólovú poistku Fernando Forestieri. Lazio iba skorigovalo, keď Ciro Immobile premenil jedenástku. V zostave Rimanov chýbal slovenský stopér Denis Vavro. Stretnutie medzi US Cagliari a Speziou Calcio sa skončilo remízou 2:2.