eReport.sk
Hráči Neapole pred zápasom Európskej ligy, foto:instagram

Neapol si uctil Maradonu triumfom, Gattuso: „Diego nikdy nezomrie”

Futbalisti SSC Neapol si vo štvrtok uctili ikonu klubu Diega Maradonu triumfom v Európskej lige nad Rijekou 2:0 a vyšvihli sa na čelo F-skupiny. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka nastúpil za domácich v 69. minúte.

Všetci hráči Neapola prišli na trávnik v dresoch s číslom 10, ktoré nosil legendárny Maradona. Ten priviedol Partenopei k ich jediným dvom majstrovským titulom v talianskej lige v rokoch 1987 a 1990 i k zisku Pohára UEFA v roku 1989. V stredu skonal vo veku 60 rokov na zlyhanie srdca.

„Diego je legenda a nikdy nezomrie,” povedal po zápase tréner SSC Gennaro Gattuso. „Cítiť, že odvčera má už toto mesto inú atmosféru. Dúfam, že Diegovi budeme schopní venovať niečo významné a vyhráme pre neho ďalšiu trofej. V Neapole už na to čakajú veľa rokov.”

Fanúšikov prišiel pozdraviť aj Lorenzo Insigne. “Vždy nás nosil vo svojom srdci. Teraz ho musíme nosiť v našich srdciach my, pretože je preč. Bolí to. Je to smutný deň pre nás Neapolčanov ” povedal kapitán SSC a položil kyticu kvetov na miesta, kde ľudia nechávali aj odkazy, šály či dresy s menom “Božského Diega.”

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Neapol si uctil Maradonu triumfom, Gattuso: „Diego nikdy nezomrie”

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti