eReport.sk
reprezentácia Slovenska
Slovenská reprezentácia, foto:instagram

Názor redakcie: Žreb sladkokyslý, program famózny

Len 25 dní uplynulo od postupu slovenskej futbalovej reprezentácie na EURO 2020 a už poznáme súperov, ktorí nám budú stáť v ceste na Majstrovstvá sveta 2022. Tie sa takto o dva roky uskutočnia v exotickom Katare.

Súpera si nevyberieš

Pri žrebe sme na výber príliš nemali, druhý výkonnostný kôš Slovákom garantoval skupinu s jasným favoritom na jedinú priamu miestenku na záverečný turnaj a takisto spoločnosť jedného či dvoch tímov, ktoré budú pomýšľať minimálne na druhú priečku spojenú s účasťou v baráži. Keď svietili na televíznej obrazovke v skupine H štyri vyžrebované krajiny, ich vlajky boli priam identické. “Slovanská” skupina a v nej Chorvátsko, Slovensko, Rusko a Slovinsko, o chvíľku neskôr pribudli Cyprus a Malta.

Žiaden žreb snov, ale ani nočná mora. Marketingovo neatraktívne a o to náročnejšie. Čakajú nás Chorváti, aktuálni vicemajstri sveta, ktorých sme v predchádzajúcej kvalifikácii nedonútili spotiť sa. Rusi, ktorí prežili v domácom prostredí pred dvoma rokmi fantastický turnaj. Slovinci, ktorí boli našim dlhoročným strašiakom a dve ostrovné krajiny, s ktorými jednoducho musíme získať povinne všetkých 12 bodov.

Náročný rok 2021

Futbalový rok 2021 bude azda ešte náročnejší ako ten predchádzajúci. Boje o majstrovstvá sveta sa začnú v marci a to hneď troma súbojmi v rozpätí siedmych dní. Počítač, ktorý určil poradie zápasov, bol nainštalovaný podľa našich predstáv. Veď začať kvalifikáciu na Cypre a pokračovať v nej domácimi stretnutiami s Maltou a Ruskom je predpoklad toho, aby sme mohli hneď na začiatku pomýšľať na peknú bodovú porciu. Ak sa tak stane, tak príprava na letné EURO bude oveľa veselšia a naše ambície na záverečnom turnaji ešte smelšie.

Ani september by nemusel byť márny, veď počas ďalšieho kvalifikačného týždňa budeme hrať z troch zápasov doma až dva. Kľúčový bude október a v ňom skúšky toho najťažšieho kalibru, v rozpätí troch dní čakajú na reprezentáciu duely v Rusku a Chorvátsku. Práve na súperových ihriskách sme posledné kvalifikácie zbabrali, zabudli sme získavať body u papierovo rovnakých alebo silnejších súperov.

Máme to vo vlastných rukách

Postup je v našich rukách, ovplyvní ho určite účinkovanie na európskom šampionáte, po ktorom sa môže stať, že s dvojkrížom na hrudi sa opäť rozlúčia niektorí z ťahúňov. A pokojne to môže byť aj Marek Hamšík, ktorého rozhodnutie bude musieť každý akceptovať.

Futbalovo sme si zrejme nezaslúžili postúpiť na EURO, ale medzi najlepších 24 krajín sme sa predsa dostali. Majstrovstvá sveta sú ale iný príbeh, tam je miesto len pre 13 najlepších zo starého kontinentu. Treba veriť, že do tejto spoločnosti sa po 12-ročnej prestávke opäť dostaneme. Hoc aj nezaslúžene.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport