tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Slovenská reprezentácia, foto:instagram

Názor redakcie: Postup, zostup, svadba, rozvod, svadba

Bol to šialený futbalový rok 2020. Deväť mesiacov v ňom naša reprezentácia čakala na prvý zápas a po lekcii od Česka sme stratili ilúzie. Navyše keď o štyri dni neskôr naše “bečko” nijako neoslnilo v Izraeli, bolo jasné, že Liga národov bude len sprievodným javom slovenskej snahy postúpiť na EURO 2020.

Jeseň plná reprezentácie

Jeseň priniesla počas dva a pol mesačného obdobia celkovo až 8 reprezentačných zápasov (nikdy predtým sme nič podobné nezažili) a veľmi by sme si klamali, keby sme tvrdili, že nás niektorý z nich naozaj futbalovo potešil. Misia číslo jeden splnená, postúpili sme na európsky šampionát, sme medzi top 24 tímami starého kontinentu. Proti Írsku sme prežili obrovské šance súpera, aby sme mu zasadili rozhodujúce rany v penaltovom rozstrele, so Severným Írskom nám zas pomohli velikánske chyby súpera a naša efektivita. Všetko šťastie sme si vyčerpali v tých najdôležitejších dueloch roka. Ostatné zápasy boli ťažko stráviteľným sústom pre každého, kto miluje hru menom futbal. Ten má baviť, v slovenskom prípade však už dlhšie poriadne frustruje. Nebyť Igora, v preplnených krčmách sa do rána rozoberá prečo nastúpil ten a nie onen, ako môžu futbalisti zarábať toľko peňazí a čo to tam ten Merčiak zase trepe.

Liga Národov nastavila Slovensku zrkadlo

Výsledky nám nastavili zrkadlo, 6 dní po postupe na EURO prišiel zostup v Lige národov do C-divízie. Teda to kategórie treťotriednych reprezentácii. V tejto chvíli sme papierovo na úrovni Gibraltáru, Faerských ostrovov, Luxemburska, Kosova či Azerbajdžanu. A o 2 roky sa s takýmito imitátormi futbalu budeme na ihrisku aj konfrontovať. V súbojoch, ktoré nás absolútne nikam neposunú a ktoré môžeme len spackať. Pretože aplaudovať po povinnej jazde určite nikto nebude.

„Rozvod“ s Hapalom priniesol úspech pre reprezentáciu

Potlesk si v auguste vyslúžil prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik od hostí na svadbe. V pomerne pokročilom veku sa rozhodol oženiť sa. Ale už o dva mesiace neskôr sa rozviedol. Nie však so svojou milou manželkou, ale ukončil zväzok s trénerom Pavlom Hapalom. Ako sa ukázalo, tento rozvod bol kľúčovým faktorom následného futbalového úspechu. Pretože novú nevestu nehľadal dlho ani komplikovane. Pozrel sa do vedľajšej kancelárie a technickému vedúcemu SFZ Štefanovi Tarkovičovi ponúkol zásnubný prsteň. Hovorí sa, že do roka by mala byť svadba. Tá ale bude už v decembri 2020 po oficiálnom verdikte Výkonného výboru a od tej chvíle bude mať náš reprezentačný tréner pred sebou obrovskú úlohu. Pripraviť národný tím Slovenska na majstrovstvá Európy tak, aby sme naň boli opäť hrdí. Ako pri predchádzajúcich dvoch účastiach na veľkých turnajoch – na MS 2010 a ME 2016 – v oboch prípadoch sme postúpili zo skupiny a hovorilo sa o nás (pozitívne) aj v zahraničí. Ale ešte predtým si bude musieť skontrolovať všetky svoje zbrane. Pretože tie, z ktorých sa niekedy výborne strieľalo a predstavovali pre protivníka nebezpečenstvo, sú už možno po záruke a ich repasovanie by mohlo vyjsť príliš draho. Len čo keď tie nové s luxusným obalom ešte nikdy nestrieľali a ani len netušíme, či sa do nich vlastne vojde nejaký náboj…


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Názor redakcie: Postup, zostup, svadba, rozvod, svadba

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku