eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Návšteva zubára skončila tragicky! Malý chlapec zomrel po banálnom zákroku

Mal to byť banálny zákrok, ktorý podstupujú tisíce ľudí. Návšteva stomatológa však pre malého pacienta skončila tragicky. Obyčajné trhanie zuba sa totiž skomplikovalo a trojročnému chlapcovi z amerického štátu Kansas už nedokázali pomôcť ani lekári v nemocnici.

Mama Nancy Valenzuela objednala svojho trojročného syna Abiela na detskú zubnú kliniku v meste Wichita. Lekár mal chlapcovi iba vytrhnúť zub, pretože sa mu pod ďasno dostala infekcia. „Nečakali sme, že z ordinácie odídeme bez dieťaťa,“ popísala zdrvená matka pre New York Post.

Chlapec pred ošetrením dostal anestéziu a prvú polhodinu prebiehalo všetko bez problémov. Zubný lekár malého pacienta ošetroval, keď mu z ničoho nič začalo opúchať dolné ďasno a začal strácať pulz. Personál zubnej kliniky začal chlapcovi okamžite dávať prvú pomoc a privolal záchrannú službu. Mamička Nancy v tú chvíľu nič netušila, čakala totiž v čakárni, kým lekár dorobí svoju prácu.

Zdroj: Facebook Nancy Valenzuela

Abiela museli nakoniec previesť do nemocnice, ani tam mu už však nedokázali pomôcť. Čo sa presne stal, zatiaľ nie je jasné. Podľa matky bol chlapec zdravotne úplne v poriadku.

„Ako matka máte pocit, že ste sklamali, pretože ste neurobili nič, čím by ste ho ochránili. Nemohla som pre teba urobiť nič, ale vyšetrím to. – To je to, čo som mu povedala,“ prezradila Nancy. Jednou z možností je, že za všetkým mohla byť alergická reakcia na podanú anestéziu.

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport