tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

NATO začalo vojenské cvičenie vzdušných síl nad Baltským morom. Bez Slovenska

V pondelok sa nad Baltským morom začalo dvojdňové vojenské cvičenie vzdušných síl krajín NATO. Manévre sa začali v období, keď sa Aliancia snaží o posilnenie svojho východného krídla. TASR o tom informuje podľa správy televízie Sky News.

Na vojenskom cvičení sa zúčastňujú jednotky z Británie, Českej republiky, Maďarska, Nemecka, Talianska, Turecka, Estónska, Litvy a Lotyšska.

Slovenská republika podľa tohto zoznamu zastúpenie na cvičení nemá. Pravdepodobne je to kvôli tomu, že naša armáda aktuálne nedisponuje bojaschopnými lietadlami a nad slovenským vzdušným priestorom preto držia stráž Poliaci a Česi. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) už rokoval o možnosti chrániť naše nebo aj s maďarskou stranou.

Cieľom dvojdňových manévrov je nácvik vzletov pri rýchlej reakcii na poplach. Osobitý dôraz sa bude klásť na integráciu španielskej pozemnej jednotky protivzdušnej obrany.

„Prvýkrát sme do našich cvičení zahrnuli aktivity vzdušnej aj pozemnej integrovanej protivzdušnej a protiraketovej obrany,“ uviedol organizátor cvičení Craig Docker z Centra NATO pre spoločné letecké operácie (CAOC) v nemeckom Uedeme.

„To len podčiarkuje, ako spojenci chránia východné krídlo a zároveň sa pripravujú na zmysluplnú realizáciu koncepcie odstrašovania a obrany v pobaltskom regióne,“ dodal Docker.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NATO začalo vojenské cvičenie vzdušných síl nad Baltským morom. Bez Slovenska

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku