tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Hana Zagorová, foto: profimedia

Naspievala stovky piesní, zbierala ocenenia. Na Hanu Zagorovú spomínajú české aj slovenské osobnosti

Speváčka, textárka, herečka a moderátorka. Hana Zagorová patrila k najúspešnejším osobnostiam českej hudobnej scény. Svojich fanúšikov mala vo veľkom aj u nás na Slovensku. Počas svojho života dokázala vytvoriť obrovský repertoár piesní. Dáta uvádzajú, že ich naspievala takmer 900. V rokoch 1977 až 1985 vyhrala deväťkrát po sebe anketu Zlatý Slávik. Medzi jej najbližšie osoby patril aj maestro Karol Gott, s ktorým naspievala aj niekoľko hudobných hitov.  

Related Posts

  1. Hana Zagorová počas koncertu vo Vysokých Tatrách 26. marca 2017.
  2. Hana Zagorová počas koncertu v Grand Hoteli Kempinski High Tatras na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách 26. marca 2017. Foto: tasr
  3. Zuzana Čaputová na snímke z videa, ktoré nahovorila v ruštine.

Pre jej kariéru bola dôležitá spolupráca s basgitaristom Karlom Vágnerom od roku 1973, ktorý pre ňu napísal väčšinu piesní. Bol tiež kapelníkom skupiny, ktorá ju sprevádzala. Jej prvý spevácky partner bol Michal Prokop, v roku 1975 ho vystriedal Petr Rezek, s ktorým nahrala úspešné duetá  Asi, asi, Duhová víla alebo Dotazník. Pieseň Setkání naspievala s talianskym spevákom Drupim, s ktorým aj koncertovala. Známe sú aj skladby Tanečnice, Já jsem tvá neznámá, Maluj zase obrázky, či Kdyby se vrátil čas. V roku 1980 si zahrala jednu z hlavných úloh vo filmovom muzikáli Trhák. V ňom si zaspievala úspešný hit so slovenským hercom Jurajom Kukurom – Lásko, amore (Nech brouka žít). V tomto období začala vystupovať s dvojicou Petr Kotvald – Stanislav Hložek. Spolu naspievali hity Můj čas, ústrednú skladbu v seriáli Sanitka a Holky z naší školky.

Zbierala ocenenia

 
Po rozvode s baletným majstrom Vlastimilom Harapesom sa v roku 1992 vydala za slovenského operného speváka Štefana Margitu. S ním nahrala albumy Ave (1994) a Ave 2. (1996). V rokoch 1993 až 1998 mala vlastnú televíznu reláciu Když nemůžu spát. Zo zábavného programu, ktorý pripravovala s manželom Štefanom Margitom, vzišlo CD a DVD Hogo Fogo (2011).
      
Obľúbená speváčka získala mnoho ocenení. V roku 1983 jej bol udelený titul zaslúžilý umelec a v ten istý rok si prevzala  Zlatú platňu Supraphonu za milión predaných nosičov. V roku 2014 získala Diamantovú platňu Supraphonu za vyše 10 miliónov nosičov. Akadémia populárnej hudby ju v apríli 2015 uviedla do Siene slávy českej populárnej hudby.  

Sociálne siete zaplavili spomienky

Jej život a hudbu si v deň jej úmrtia pripomína množstvo českých aj slovenských osobností zo spoločenského aj politického života. Ereport prináša niektoré z nich.

Zdroj: fb/AndrejBabis
Zdroj: fb/petr.fiala1964
Zdroj: fb/prezidentcr
Zdroj: fb/MiroZbirka
Zdroj: fb/pellegrini.peter
Zdroj: fb/igor.matovic.7
Zdroj: fb/remisova.veronika
Zdroj: fb/andrejdanko.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naspievala stovky piesní, zbierala ocenenia. Na Hanu Zagorovú spomínajú české aj slovenské osobnosti

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku