eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Naše laboratória potvrdili vysoký výskyt britského variantu! Dodržujte opatrenia, radia hygienici

Britská mutácia nového koronavírusu bola potvrdená v 90 percentách z celkového počtu 2198 vyšetrených pozitívnych vzoriek. Informovala o tom hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková. Doplnila, že v rámci tretieho kola celoslovenského prieskumu rozšírenia britského variantu vírusu boli analyzované vzorky, ktoré vyšli ako RT-PCR pozitívne 3. marca.

„Pozitívne vzorky poskytlo 27 laboratórií a britský variant sa analyzoval v 16 štátnych aj neštátnych laboratóriách v SR,“ spresnila. V prvom kole prieskumu sa na vzorkách z 3. februára potvrdil tento variant v približne 74 percentách vyšetrených vzoriek. „Ďalšie kolo bolo realizované zo vzoriek z 15. februára 2021, kedy sa britský variant potvrdil v 72 percentách vyšetrených vzoriek,“ dodala.

ÚVZ doplnil, že prevalencia britského variantu a rýchlosť, akou sa stal dominantným variantom na území SR, jednoznačne dokazujú, že je potrebné naďalej prísne dodržiavať nastavené protiepidemické opatrenia.

„Rovnako je naďalej nevyhnutné minimalizovať kontakt s inými ľuďmi, nosiť rúško či respirátor a dodržiavať hygienu rúk,“ dodala hovorkyňa s tým, že tieto preventívne opatrenia dokážu spomaľovať šírenie aj iných infekčných variantov vírusu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naše laboratória potvrdili vysoký výskyt britského variantu! Dodržujte opatrenia, radia hygienici

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti