eReport.sk
Vozidlo po náraze do prednej časti budovy policajnej stanice v Londýne. Foto: tasr/ap

Náraz auta do policajnej stanice v Londýne nebol teroristickým útokom

Incident, počas ktorého auto vrazilo do policajnej stanice v severnom Londýne, nebol teroristickým útokom. Vo štvrtok to oznámila britská Metropolitná polícia, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra DPA.

Príslušníkov polície privolali na miesto činu k policajnej stanici v severolondýnskej časti Edmonton v stredu o 18.58 h miestneho času (19.58 h SEČ) a tam zistili, že do vchodu stanice nabúralo auto. Na miesto boli privolané aj sanitky a hasičské posádky.

Neutrpel zranenia žiaden policajt ani nikto z verejnosti

Policajní príslušníci následne zatkli 45-ročného muža pre podozrenie z podpaľačstva a mnohých ďalších trestných činov, uviedla Metropolitná polícia. Podozrivý údajne z auta po náraze vystúpil a pokúsil sa ho podpáliť pomocou benzínu. Aj neoverený videozáznam zverejnený v stredu večer na sociálnych sieťach zachytáva, ako muž vystupuje z auta a následne na cestu vylieva tekutinu, ktorú potom zapálil. Pri incidente neutrpel zranenia žiaden policajt ani nikto z verejnosti.

Zdá sa, že išlo o izolovaný incident

Obyvatelia z okolitých domov, ktorých evakuovali, sa mohli vrátiť domov a policajti zo stanice dostali pokyn, že sa tiež môžu vrátiť do budovy. Detektívi vyzvali verejnosť, aby im poslala akékoľvek fotografie alebo záznamy, lebo im môžu pomôcť pri vyšetrovaní. “Vyzerá to tak, že išlo o izolovaný incident, a nezdá sa, že súvisí s terorizmom. Som spokojný, že obyvateľom nehrozí väčšie riziko,” povedal veliteľ Metropolitnej polície Ade Adelekan.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Náraz auta do policajnej stanice v Londýne nebol teroristickým útokom

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti