eReport.sk
Spoločné cvičenie Južnej Kórey a USA
Obrnené vozidlá americkej armády sa pripravujú na prechod cez rieku Hantan na cvičisku v Inčchone, neďaleko hraníc so Severnou Kóreou 13. marca 2023. Južná Kórea a USA začali v pondelok spoločné vojenské cvičenia. Severná Kórea v tomto čase testovala balistické strely. Foto: tasr/ap

Napätie narastá. USA začalo vojenské cvičenie s Južnou Kóreou. Tá Severná sa búri

Južná Kórea a USA začali v pondelok spoločné vojenské cvičenia. Severná Kórea uviedla, že svojimi nedeľňajšími testami striel odpálených z ponorky vyjadrovala nespokojnosť s týmito manévrami. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Súčasťou cvičení, ktoré potrvajú do 23. marca, je počítačová simulácia Freedom Schield 23 a viacero spoločných cvičení v teréne pod názvom Warrior Shield FTX, píše AP. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Severná Kórea musela prijať opatrenia
  2. Severokórejský vodca Kim Čong-un
  3. Severná Kórea musela prijať opatrenia
  4. Severokórejský vodca Kim Čong-un

USA a Južná Kórea pred časom uviedli, že počítačová simulácia má posilniť obranné a reakčné spôsobilosti týchto spojencov v spojitosti s narastajúcimi jadrovými hrozbami zo strany Severnej Kórey a ďalších zmien v bezpečnostnom prostredí. 

Spojené štáty tiež vo vyhlásení oznámili, že manévre majú ešte viac posilniť spoluprácu týchto dvoch krajín vo vzduchu, na súši, na mori, vo vesmíre, v oblasti kybernetickej bezpečnosti, či špeciálnych operácií. 

Severná Kórea v nedeľu otestovala dve strely z plochou dráhou letu, ktoré boli odpálené z ponorky. Tieto testy podľa severokórejských štátnych médií potvrdzujú odhodlanie KĽDR reagovať silou na stupňujúce sa vojenské manévre USA a Južnej Kórey.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Napätie narastá. USA začalo vojenské cvičenie s Južnou Kóreou. Tá Severná sa búri

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti