eReport.sk

Naozaj sa zmierili? Súdny spor medzi Blahom a Sulíkom skončil nečakane

Oba tábory čakali, že budú lietať nože, alebo aspoň nejaké tie slovné urážky. Zo súdneho sporu medzi ľavičiarom Ľubošom Blahom (SMER-SD) a liberálom Richardom Sulíkom (SaS) však nakoniec vzišlo. Hoci to bolo pre mnohých prekvapením, kto osobne pozná oboch politikov mohol čakať, že to takto skončí.

Celá aféra sa začala Blahovým statusom. V marci na svojej sociálnej sieti napísal názor, ktorý sa týkal vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Okrem iného tam uviedol aj toto: „So smrťou jej dcéry nemá Smer nič spoločné a pani (Zlatica Kušnírová) to dobre vie. Vrahovia sa našli a objednávatelia sú podľa svedectiev buď z partie okolo Sulíka alebo denníka SME.“ Tento výrok poriadne naštval Richarda Sulíka, ktorý na Blahu podal žalobu na ochranu osobnosti. Obaja páni sa nakoniec stretli na októbrovom súdnom pojednávaní evidentne s vychladnutými hlavami. „Pred tým, než sa začalo súdne pojednávanie, sme sa porozprávali,“ uviedol Sulík, ktorý následne zdieľal ďalší Blahov status. V ňom smerák píše, že si s ministrom hospodárstva všetko vysvetlili a Sulík žalobu stiahol. „Opakovane potvrdzujem, že si nemyslím, že Richard Sulík má čokoľvek spoločné s vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a môj úmysel nikdy nebol ho s týmito vraždami spájať.“

Osobné stretnutie s vyrelaxovaným Sulíkom zrejme spravilo na Blahu dojem, pretože sa mu venoval aj vo svojom ďalšom statuse. „Richard Sulík je ťažký neoliberál a ja ťažký socialista. Ale na rozdiel od Igora Matoviča ho nepovažujem za duševného mrzáka.“ Blaha si tak neodpustil kopnúť aspoň do premiéra. Ktovie, dokedy mu to bude prechádzať.

Zdroj foto: facebook LB


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naozaj sa zmierili? Súdny spor medzi Blahom a Sulíkom skončil nečakane

Najnovšie