eReport.sk
Foto: facebook royal thai navy

Námorníci zachránili opustené mačky z horiacej, potápajúcej sa lode

Poddôstojník thajského námorníctva skočil do mora, aby zachránil štyri opustené mačky na horiacej, potápajúcej sa lodi v Andamanskom mori. Teraz sa o ne stará posádka na ich veliteľskom stanovisku.

Loď námorníctva bola v utorok (2.3.) vyslaná aby skontrolovala prítomnosť ropnej škvrny, po potopení rybárskeho plavidla. Na tomto vypukol požiar 13 km od ostrova Koh Adang a loď sa potápala. Posádka bola zachránená inou rybárskym člnom.

Na lodi ostali štyri živé tvory

Keď sa námorníci priblížili, zistili, že na potápajúcej lodi zostali štyri živé tvory. „Použil som svoju kameru na priblíženie člna a videl som, ako jedna alebo dve mačky vytŕčajú hlavy,“ povedal prvý poddôstojník Wichit Pukdeelon z divízie vzdušnej a pobrežnej obrany námorníctva.

Po bližšom preskúmaní zistili, že štyri vystrašené mačky sa schúlili k drevenému trámu. Námorník neváhal a skočil do mora. Na svojich ramenách odniesol zvieratá do bezpečia, pričom ho jeho tím ťahal pomocou lana.

Námorník neváhal a skočil do mora, aby zachránil mačiatka.

Zdroj: facebook royal thai navy

Jeho príspevok o záchrane na Facebooku dostal spolu okolo 2 500 komentárov, z ktorých mnohí ocenili posádku za vynaložené úsilie.

O mačky sa teraz stará posádka na ich veliteľskom stanovisku na ostrove Koh Lipe.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity