eReport.sk
Tibor Gašpar, foto: tasr

NAKA zasahuje u svojich bývalých veliteľov. Zadržala Gašpara aj Krajmera

Národná kriminálna agentúra dnes (5. 11.) od skorého rána zasahuje u bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, bývalého šéfa Národnej protikorupčnej jednotky Róberta Krajmera, bývalého šéfa NAKA Petra Hraška a bývalého riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície Bernarda Slobodníka. O zásahu ako prvé informovali topky.sk

NAKA dnes zasahuje asi od piatej hodiny ráno v Janíkovciach, v dome bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, ktorý len včera podal trestné oznámenie na svojho bývalého podriadeného Bernarda Slobodníka a ďalších ľudí. Mal podozrenie, že sa chystá jeho kriminalizácia. Domovú prehliadku potvrdil jeho obhajca Marek Para. Cesta pri Gašparovom dome je zablokovaná z dvoch strán.

Kukláči zasahujú aj v Ivanke pri Dunaji u bývalého šéfa NAKA Petra Hraška a v Leviciach u Bernarda Slobodníka. Krátko pred siedmou hodinou ho kukláči odviedli do auta a odviezli do Bratislavy.

Podľa portálu topky.sk skončil v putách aj bývalý šéf protikorupčnej jednotky Robert Krajmer, ktorý sa objavil vo Veľkej Mači v dome Jána Kuciaka krátko po tom, ako novinára s jeho snúbenicou našli mŕtveho.

„K otázkam k vykonávaným úkonom v neverejnom prípravnom konaní sa nebudeme vyjadrovať, ani ich komentovať,“ uviedla hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

NAKA vykonáva domovú prehliadku u bývalého policajného prezidenta Gašpara. Foto: tasr

Slobodník vypovedal na ÚŠP vo štvrtok (29. 10.). Podľa medializovaných informácií jeho výpoveď mala smerovať k svedectvám obvineného a väzobne stíhaného bývalého šéfa daňových kriminalistov Ľudovíta Makóa.

Po výpovedi Ľudovíta Makóa na Prezídiu PZ zriadili minulý týždeň špeciálny tím zložený z vyšetrovateľov NAKA a prokurátorov ÚŠP. Tím má vyšetrovať podozrenia v súvislosti s násilnou či ekonomickou trestnou činnosťou súčasných či bývalých verejných činiteľov.

NAKA po štvrtkovej akcii pod názvom Očistec obvinila viacero osôb

Po štvrtkovej policajnej akcii s názvom Očistec zadržali viacero obvinených osôb. Obvinenie bolo vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vznesené pre viaceré trestné činy. Informovala o tom hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová.

„Obvinenie bolo vyšetrovateľom NAKA vznesené pre viaceré trestné činy, okrem iného pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčné trestné činy a trestný čin zneužívanie právomocí verejného činiteľa. S obvinenými osobami aktuálne prebiehajú procesné úkony, a preto sa nebudeme k prípadu bližšie vyjadrovať,“ priblížila hovorkyňa.

NAKA od ranných hodín zasahuje v dome bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara v Janíkovciach v mestskej časti Nitry. Potvrdil to jeho obhajca Marek Para.

Štvrtková akcia NAKA prebieha podľa zdrojov TASR aj u ďalších bývalých policajných funkcionárov. Podľa televízie Markíza NAKA zasahuje aj v Ivanke pri Dunaji u bývalého šéfa Národnej kriminálnej agentúry Petra Hraška a v Leviciach u bývalého vysokopostaveného policajného funkcionára Bernarda Slobodníka.

Podľa portálu aktuality.sk krátko po 7.00 h priviezla policajná kolóna na Prezídium Policajného zboru (PZ) v Bratislave aj bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Róberta Krajmera.

Podľa informácií noviny.sk je proti najvyšším šéfom polície vznesené obvinenie pre viacero trestných činov. Bývalý prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar je obvinený zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny.

Na zadržanie exfunkcionárov reaguje Juraj Šeliga aj SaS

Juraj Šeliga: „Títo ľudia (Fico a Kaliňák) sú tí, ktorí politicky dosadili pána Gašpara za šéfa polície. Toto si treba opakovať, aby bolo jasné, kto môže za rozklad právneho štátu, za to, že mafia na Slovensku ovládla políciu, prokuratúru a súdy,“ skonštatoval s tým, že nesú plnú politickú zodpovednosť. Myslí si, že časom sa ukáže, že nesú aj trestnoprávnu zodpovednosť. Očakáva, že sa Fico a Kaliňák vyjadria. „Priznajte sa, choďte vypovedať, je to poľahčujúca okolnosť,“ adresoval im. Poznamenal, že nikto nie je taký hlúpy, aby si myslel, že sa všetko dialo bez politického krytia.

„Tibor Gašpar v putách je symbolom, v akom stave bola naša spoločnosť za vlády Smeru-SD, pretože ľudia ako Gašpar mali obrovskú moc,“ reagoval poslanec Národnej rady (NR) SR za SaS Alojz Baránik. Lucia Ďuriš Nicholsonová: „Som úprimne zvedavá, ako začne spievať v base o tom, koho všetkého kryl a aké mafiánske praktiky tu robili s predstaviteľmi Smeru-SD. A možno sa dočkáme, že prídu aj pre Roberta Fica,“ poznamenala.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NAKA zasahuje u svojich bývalých veliteľov. Zadržala Gašpara aj Krajmera

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti