eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: fb/policia

NAKA udrela v Košiciach: Kukláči zadržali experta, chystal výbušninu!

Veľký zásah v Košiciach! Kukláči z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) úradovali v pondelok na sídlisku Dargovských hrdinov v Košiciach. Príslušníci policajného komanda vtrhli do jedného z bytov a zadržali jedného podozrivého.

Podozrivý muž mal v byte na košickom sídlisku uchovávať veľké množstvo chemikálií určených na výrobu trhaviny. Informáciu ako prvý priniesol regionálny denník Korzár. Zadržaný muž má byť expert v oblasti a aj kvôli tomu bolo na miesto privolané Kontrolné chemické laboratórium (KCHL). „Naraz tu prišlo veľa neoznačených policajných áut, dodávky, z ktorých vystúpili policajti. Zasahujú v bráne, kde bývam, neviem presne, o čo ide. Hovorí sa o drogách, ale aj zbraniach. Strašné. Človek už ani nevie, čo má za susedov,“ povedala pre lokálne periodikum obyvateľka.

Polícia: Ide o obchod so zbraňami

Policajní špecialisti v ochranných oblekoch – a aj tí v civile – vynášali z budovy zaistený materiál. Podľa polície ide o obchodovanie so zbraňami, no muži zákona zatiaľ akciu komentujú len stručne. „Národná kriminálna agentúra v spolupráci s ďalšími zložkami polície a KCHL realizuje policajnú akciu s krycím názvom NOBEL v súvislosti s trestným činom nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Zadržali sme jednu podozrivú osobu. Procesné úkony naďalej pokračujú, viac informácií preto nie je možné poskytnúť,“ uviedol hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Správu budeme aktualizovať.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport