eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

NAKA udrela na dílerov pervitínu na strednom Slovensku. Pozrite, čo našli!

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila tri osoby z drogovej trestnej činnosti. V rukách polície skončili aj s drogami počas protidrogovej akcie Tréner v okrese Lučenec. Obvinení mali od roku 2018 zabezpečovať pervitín a distribuovať ho dílerom a konzumentom prevažne v okresoch na juhu stredného Slovenska.

„Vykonali sme domové prehliadky a prehliadky iných priestorov, ako aj zadržaných osôb. U jednej z nich sme našli takmer 100 gramov drogy. Išlo o pervitín vysokej kvality a čistoty, z ktorého by bolo možné pripraviť 1900 dávok v hodnote 5000 až 15.000 eur,” uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. “Revírom” obvinených mali byť prevažne okresy Lučenec, Veľký Krtíš, Poltár, Rimavská Sobota, Zvolen, Detva a Revúca.

NAKA obvinili tri osoby z drogovej trestnej činnosti – Foto: FB/Polícia SR

Policajti tiež zaistili zariadenia a prostriedky na váženie a balenie drog spolu s hotovosťou vo výške 81.000 eur, kde majú podozrenie, že ide o výnos z drogových obchodov.
      
Vyšetrovateľ už obvinil Jána B. z Gregorovej Viesky, Eduarda B. z Tomášoviec a Petra L. z Lehôtky. “Sudca pre prípravné konanie vzal všetkých troch do väzby. V prípade dokázania viny hrozí jednému z nich trest odňatia slobody na desať až 15 rokov, u dvoch na tri až desať rokov,” doplnil Slivka.

„Akcia NAKA sa uskutočnila za úzkej spolupráce policajtov z pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici, ktoré poskytlo tiež kriminalistických technikov a psovodov,” uzavrel hovorca polície.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NAKA udrela na dílerov pervitínu na strednom Slovensku. Pozrite, čo našli!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport