eReport.sk
NAKA opäť zasahovala.
NAKA opäť zasahovala. Ilustračné foto: fb/policiaslovenskejrepubliky

NAKA obvinila policajného funkcionára! V rámci akcie Chikara 2 zasahuje v troch krajoch

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahovala v stredu od rána na území Bratislavského, Trnavského a Žilinského kraja v rámci akcie Chikara 2 v súvislosti s drogovým biznisom. Jej výsledkom je zatiaľ 16 obvinených osôb.

Medzi nimi je aj aktívny policajný funkcionár z Trnavy. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. „NAKA obvinila 16 osôb, niektoré z viacerých trestných činov súbežne,“ približuje polícia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Richard Sulík.
  2. NAKA zasahuje, polícia SR
  3. Podvodník s nehnuteľnosťami v Poprade padol do rúk polície
  4. Tak v to už nikto nedúfal

Padli obvinenia

Štrnásť osôb čelí obvineniu zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Štyri osoby sú obvinené zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, dve zo zločinu prijímania úplatku a dve aj z prečinu podplácania. Jednu osobu obvinili aj zo zločinu hrubého nátlaku v štádiu prípravy a jednu tiež zo zločinu vydierania.

Počas policajnej akcie celkovo zadržali desať osôb. Jednou z nich je riadiaci funkcionár zaradený na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Trnave. Zadržali tiež bývalého príslušníka PZ, ktorý je v súčasnosti v riadiacej funkcii na Centre podpory Krajského riaditeľstva PZ v Trnave.

„Aktuálne v danej veci prebiehajú zaisťovacie úkony (domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov). Potom sa vykonajú výsluchy zadržaných obvinených,“ dopĺňa polícia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NAKA obvinila policajného funkcionára! V rámci akcie Chikara 2 zasahuje v troch krajoch

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti