eReport.sk
Jozef Brhel, ostáva vo väzbe
Jozef Brhel, foto: tasr

Najvyšší súd zmietol sťažnosť oligarchu Brhela zo stola: Zostáva vo väzbe!

Podnikateľ Jozef B. obvinený v rámci tohtoročnej januárovej policajnej akcie Mýtnik bude naďalej väzobne stíhaný. Rozhodol o tom v utorok (3. 8.) Najvyšší súd (NS) SR na svojom neverejnom zasadnutí. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát 4T NS SR na neverejnom zasadnutí 3. augusta zamietol sťažnosti obvineného Jozefa B., ako aj prokurátora proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) z 20. júla. Senát dospel k záveru o správnosti rozhodnutia sudkyne pre prípravné konanie,“ priblížila Važanová. Rozhodnutím sudkyne ŠTS bola obvinenému predĺžená lehota trvania väzby do 2. decembra. Zároveň sa dôvody väzby rozšírili o kolúznu väzbu vzhľadom na rozšírenie obvinenia o ďalší skutok, ktorým bola zamietnutá jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu. Jeho väzba nebola nahradená inými inštitútmi.

NS SR už v júni zrušil uznesenie sudkyne ŠTS v Pezinku a sám rozhodol tak, že u obvineného Jozefa B. vypustil dôvod kolúznej väzby a ponechal ho vo väzbe len z dôvodu útekovej väzby. ŠTS a následne aj NS SR v rámci akcie Mýtnik poslali okrem Jozefa B. do väzby štyroch obvinených. Konkrétne jeho brata Petra B., exšéfa finančnej správy Františka I., Janu R. a tiež bývalého šéfa IT sekcie finančnej správy Milana G. Obvinenia sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.

VIac o kauze Mýtnik a o Jozefovi Brheľovi:

  1. Lipšicov a Matovičov darček
  2. ústavný právnik Vincent Bujňák reaguje na zmenu volebného zákona

Medzičasom Petra B. prepustili na začiatku apríla na príkaz prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) z väzby na slobodu, keďže pominuli jej dôvody. Exšéfa finančnej správy prepustili z väzby zase v piatok (30. 7.). Rozhodol o tom špeciálny prokurátor Daniel Lipšic príkazom, a to z dôvodu, že po vykonaní procesných úkonov minulý týždeň pominuli dôvody na ďalšie trvanie jeho väzby.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Najvyšší súd zmietol sťažnosť oligarchu Brhela zo stola: Zostáva vo väzbe!

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti