eReport.sk
predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič privádza osla na Úrad vlády SR ako dar predsedovi vlády SR Robertovi Ficovi v Bratislave 11. marca 2014.
Igor Matovič privádza osla Robertovi Ficovi v roku 2014. Foto: tasr

Najväčšiu nedôveru má Matovič, popularita stúpla Ficovi! Hodnotí Naď

Najnovší prieskum dôveryhodnosti potvrdil mizernú popularitu expremiéra Matoviča, naopak potešil Fica. A ukázal napríklad aj to, že nový predseda vlády Eduard Heger je dvakrát dôveryhodnejší ako jeho stranícky šéf, líder OĽaNO. Rovnako ukázal, že viacerí politici na dôveryhodnosti oproti januáru stratili. Aj to vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý bol realizovaný od 31. marca do 7. apríla na vzorke 1001 respondentov.

Najdôveryhodnejšou spomedzi slovenských politikov je prezidentka SR Zuzana Čaputová. Dôveruje jej 58 percent a nedôveruje 40 percent respondentov. Naopak, najväčšiu nedôveru má minister financií Igor Matovič (OĽANO). Dôveru mu vyjadrilo 15 percent respondentov, nedôveru 84 percent.

Kollár hneď za Hegerom

Na druhom mieste skončil nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR a šéf strany Hlas-SD Peter Pellegrini, ktorému vyjadrilo dôveru 41 percent a nedôveru 56 percent opýtaných. Na treťom mieste sa umiestnil premiér Eduard Heger (OĽANO) s dôverou na úrovni 29 percent a nedôverou 66 percent. Predsedovi Národnej rady (NR) SR a šéfovi Sme rodina Borisovi Kollárovi dôveruje podľa prieskumu 28 percent a nedôveruje 70 percent opýtaných.

Remišovú stíha Fico

Vicepremiérovi a ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS) dôveruje 27 percent a nedôveruje 71 percent respondentov. Vicepremiérke a šéfke ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronike Remišovej (Za ľudí) vyjadrilo dôveru 26 percent a nedôveru 70 percent respondentov. Predsedovi opozičného Smeru-SD Robertovi Ficovi dôveruje podľa výsledkov prieskumu 24 percent a nedôveruje 74 percent opýtaných.

Uhrík populárnejší ako Kotleba

Nasleduje europoslanec a zakladateľ hnutia Republika Milan Uhrík, ktorému vyjadrilo dôveru 18 percent a nedôveru 64 percent respondentov. Šéfovi KDH Milanovi Majerskému dôveruje 16 percent respondentov a nedôveruje 53 percent opýtaných.

Rovnakú dôveru 16 percent má aj šéfka Progresívneho Slovenska Irena Bihariová, ktorej na druhej strane vyslovilo nedôveru 67 percent respondentov. Dôveru na úrovni 15 percent vyjadrili respondenti predsedovi ĽSNS Marianovi Kotlebovi a ministrovi financií Matovičovi. Zároveň Kotlebovi nedôveruje 83 percent opýtaných a Matovičovi 84 percent.

Grafika znázorňujúca aktuálny prieskum agentúry Focus pre TV Markíza. – Foto: tv markiza

Kamenický aj Naď si zatipovali správne

Krátko pred predstavením prieskumu moderátor Michal Kovačič svojich hostí v štúdiu na začiatku relácie Na telo vyzval, aby si zatipovali, ktorému z politikov podľa nich v čase pandémie mohla popularita stúpnuť. Minister Jaroslav Naď aj exminister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) sa vzácne zhodli, obaja vyslovili meno Roberta Fica.

Napokon sa ukázalo, že mali pravdu, keďže práve Ficovi v prieskume popularita skutočne stúpla. “Tak ono to nie je také prekvapenie, lebo Robert Fico bol tak nízko aj v opozícii, že už mohol iba stúpnuť,” zhodnotil pohotovo Naď. Kamenický v reakcii iba povedal, že je to výsledok opozičnej práce Smeru: “Robíme si svoju opozičnú prácu tak ako máme a to je výsledok.”

Z prieskumu vyplýva, že Heger má dvakrát vyššiu popularitu ako Matovič. Na otázku, či nie je čas vymeniť v hnutí OĽaNO šéfa, Naď reagoval slovami, že “my sa na to tak nepozeráme”.

Focus takto nameral porovnanie popularity politikov v mesiacoch január vs. apríl. – Foto: tv markiza

Zdroj: tasr/ereport

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport