eReport.sk
Americký prezident Joe Biden. Foto: tasr/ap

Zmätený Joe Biden v rozhovore pre rozhlasovú stanicu povedal, že je prvou černoškou v Bielom dome


Najslabší najsilnejší muž planéty? O duševnom a mentálnom zdraví amerického prezidenta Joe Bidena sa hovorí už niekoľko rokov, v súvislosti s jeho očividnými výpadkami kognitívnych funkcií. Najnovšie americké aj svetové médiá informujú o jeho „karambole“ v rozhovore pre rozhlasovú stanicu vo Philadelphii.   

Najslabší najsilnejší muž planéty?

Prešľap prezidenta Joe Bidena. Zdroj: YouTube

Tentokrát sa prešľap americkej hlave štátu podarilo urobiť v rozhlasovom vysielaní. Biden sa opísal ako „prvá čierna žena, ktorá slúžila s černošským prezidentom“.

Som hrdý na to, že som prvou černoškou

Biden sa pritom práve rozhovorom v rádiu snažil po kandidátskych debatách, ktoré preňho dopadli zle, ubezpečiť voličov, že je stále schopný viesť svoju krajinu. 81-ročný prezident sa však opäť strápnil, keď nevedel naformulovať vetu. Stalo sa tak počas jeho štvrtkového rozhovoru pre rozhlasovú stanicu WURD určenú pre afro-amerických poslucháčov vo Philadelphii na Deň nezávislosti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden
  2. Ruský prezident Vladimir Putin.

„Mimochodom, som hrdý na to, že som, ako som povedal, prvým viceprezidentom, prvou černoškou, ktorá slúži s černošským prezidentom,“ povedal moderátorke Andrei Lawful-Sandersovej. Zdá sa, že Biden si pomýlil udalosti, keď opisoval, ako pôsobil ako viceprezident bývalého prezidenta Baracka Obamu a potom si za svoju viceprezidentku vybral Kamalu Harrisovú.

Hovorca poprel akékoľvek problémy

Výrok amerického prezidenta nebol jediným čudným v tejto diskusii. V inom momente v rozhovore povedal, že bol „prvým prezidentom, ktorý bol zvolený v štáte Delaware, keď bol ešte dieťaťom“.

Hovorca Bidenovej kampane popiera akékoľvek problémy. Ammar Moussa sa pustil do médií za to, že upozornili na jeho posledné slovné zakopnutia. „Je to absurdné,“ napísal Moussa na Twitteri, teda sieti X. Podľa Moussu bolo úplne jasné, čo tým prezident myslel a verejnosť utvrdil v tom, že počula úplne normálny rečový prejav, aký je bežný aj u hociktorého iného Američana.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zmätený Joe Biden v rozhovore pre rozhlasovú stanicu povedal, že je prvou černoškou v Bielom dome

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: