tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustrašné foto: shutterstock

Najmenej 9 ľudí sa stalo miliardármi vďaka ziskom z vakcín proti koronavírusu

Vďaka ziskom z predaja vakcín proti koronavírusu sa najmenej deväť ľudí stalo miliardármi, informovala vo štvrtok agentúra AFP s odvolaním sa na alianciu bojujúcu za zrušenie vakcinačných patentov.

Medzi novými miliardármi sú napríklad riaditelia farmaceutických firiem Moderna a BioNTech, ako aj traja zakladatelia čínskej firmy na výrobu vakcín CanSino Biologics. „Deviati noví miliardári majú dohromady majetok v hodnote 15,8 miliardy eur, čo je dosť na to, aby sme zaočkovali všetkých ľudí v krajinách tretieho sveta 1,3-krát,“ píše sa vo vyhlásení aliancie The People’s Vaccine.

Globálne zrušenie patentov na vakcíny proti koronavírusu by podľa mnohých urýchlilo výrobu vakcín, čo by pomohlo k posilneniu ich dodávok do chudobných krajín. Za ich zrušenie už vystúpili USA, francúzsky prezident Emanuel Macron, ale aj pápež František. Proti ich zrušeniu sú však hlavní výrobcovia liekov. Argumentujú tým, že by išlo o precedens, ktorý by mohol ohroziť inovácie v budúcnosti, a trvajú na tom, že tento krok by výrobu vakcín neurýchlil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Najmenej 9 ľudí sa stalo miliardármi vďaka ziskom z vakcín proti koronavírusu

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku