eReport.sk
Foto: pixabay

Skutočne overené praxou! Najlepšia pomoc pri bolesti hlavy

Bolesti hlavy sú veľmi častým ochorením, ktoré trápi dospelých, ale aj deti. Príčinou môžu byť iné choroby, ako sú alergie alebo chrípka, ale tiež to môže byť spôsobené jednoducho nedostatkom vody. V každom prípade je to signál z tela, že niečo nie je v poriadku. Skôr, ako siahnete po tabletke, vyskúšajte tieto rady.

Pite veľa vody

Bolesť hlavy môže byť signálom, že nepijete dostatok vody. Málokto denne vypije jej potrebné množstvo. Príjem vody je individuálny a ovplyvňuje ho strava a životný štýl. Zdravý dospelý človek by sa mal pohybovať v rozmedzí od 2,5 do troch litrov vody, počas horúčav okolo piatich litrov.

Obklad na čelo

Uterák, alebo handričku namočte do studenej vody s pár kvapkami octu a dajte si ho na čelo. Ak bolesť neustupuje, vyskúšajte obklad opakovať.

Nedostatok kofeínu

Ak ste zvyknutí piť kávu, možno si telo pýta kofeín. Jednoducho si dajte kávu. Pomáha pridať si do nej pár kvapiek citrónovej šťavy.

Aj zemiaková voda dokáže pomôcť. Foto: pixabay

Zemiaková voda

Ak trpíte bolesťami hlavy častejšie, skúste zemiakovú vodu. Väčší zemiak nakrájajte na menšie kocky, vložte do vody a nechajte odstáť v chladničke 8-10 hodín. Túto vodu pite pravidelne každý deň.

Ak sú bolesti hlavy časté a silné, navštívte svojho lekára. Môže ísť o niečo vážnejšie.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Skutočne overené praxou! Najlepšia pomoc pri bolesti hlavy

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti