eReport.sk
Fanúšikovia Brentfordu plakali po výhre nad Arsenalom
tréner Brentfordu Thomas Frank, foto:tasr

Najdojímavejší úvod sezóny? Brentford porazil Arsenal. Fanúšikovia plakali od šťastia!

Fanúšikovia Brentfordu sa po 74 rokoch dočkali víťazstva svojho tímu v najvyššej anglickej futbalovej súťaži. Na nováčikovské nadšenie klubu zo západného Londýna doplatil v 1. kole Premier League Arsenal, ktorý odišiel zo štadióna súpera s prehrou 0:2.

O góly sa postarali do prestávky Sergi Canos a po zmene strán Christian Nörgard. Brentford zároveň v piatok premiérovo naplnil divákmi svoj nový štadión, v predchádzajúcej sezóne musel na ňom hrať pred prázdnymi tribúnami. „Aká atmosféra. Otvárali sme sezónu Premier League a sme na čele ligy. Pre našich fanúšikov to musí byť sen,“ nadchýnal sa dánsky tréner Brentfordu Thomas Frank podľa agentúry AFP.

https://youtu.be/yrvMkp9aDlg

Zdroj: video:yt/gonowsport

Oveľa ťažšie sa zápas hodnotil Mikelovi Artetovi. Španielsky kouč skončil v predchádzajúcej sezóne s Arsenalom na 8. mieste v lige a nepostúpil s ním do európskych súťaží. Prehrou s nováčikom si už po 1. kole vytvoril na seba tlak. „Nemyslím si, že sme si zaslúžili akýkoľvek iný výsledok. Mladí hráči robili, čo mohli. Pre niektorých to bol vôbec prvý kontakt s najvyššou súťažou, to vysvetľuje veľa,“ pripomenul Arteta, ktorému pre chorobu chýbali Pierre-Emerick Aubameyang i Alexandre Lacazette.

Debut si v drese „kanonierov“ odkrútil 20-ročný útočník Folarin Balogun. Španielsky kouč naznačil, že Arsenalu by sa zišlo investovať do hráčskeho kádra. „Všetka moja práca a snaha ide týmto smerom. Urobím, čo budem môcť, aby som našiel riešenie, ktoré tímu pomôže,“ vyhlásil Arteta.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Najdojímavejší úvod sezóny? Brentford porazil Arsenal. Fanúšikovia plakali od šťastia!

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti