tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: tasr/ap

Najbohatší muž v Latinskej Amerike sa nakazil COVID-19

Najbohatší muž Latinskej Ameriky, mexický podnikateľ Carlos Slim, mal pozitívne výsledky testu na koronavírusové ochorenie COVID-19.

Slim, 80-ročný miliardár a magnát v oblasti telekomunikácií, má iba „mierne príznaky“ ochorenia a „darí sa mu dobre“, napísal jeho syn na sociálnej sieti Twitter.

Správa, ktorú v utorok priniesla stanica BBC, prichádza iba deň po tom, ako sa mexický prezident Andrés Manuel López Obrador (67) taktiež infikoval koronavírusom.

 Mexiko patrí medzi krajiny, ktoré sú z celosvetového hľadiska najviac zasiahnuté pandémiou ochorenia COVID-19. Tamojšie úrady od vypuknutia epidémie evidujú viac než 1,7 milióna potvrdených prípadov nákazy a 150.000 súvisiacich úmrtí.

Slimov syn Carlos Slim Domit vo svojom tvíte uviedol, že jeho otec „dosahuje veľmi dobré pokroky v liečbe, pričom mierne príznaky ochorenia má už vyše týždňa“.

Mexický magnát, ktorý má pod kontrolou najväčšieho poskytovateľa telekomunikačných služieb v krajine, disponuje majetkom v odhadovanej výške 52 miliárd dolárov, uvádza magazín Forbes vo svojom zozname najbohatších ľudí sveta za rok 2020.

Prezident oznámil, že Mexiko podpísalo s Ruskom dohodu o dodávke 24 miliónov dávok vakcín Sputnik V, ktoré majú doraziť v priebehu nasledujúcich dvoch mesiacov.

Mexiko začalo masovo očkovať svojich obyvateľov 24. decembra vakcínou vyvinutou konzorciom Pfizer a BioNTech, avšak k dispozícii má len obmedzené množstvo tejto očkovacej látky. Krajina tiež schválila vakcínu od spoločnosti Astra Zeneca a Oxfordskej univerzity, pričom s Argentínou uzavrela dohodu, že túto očkovaciu látku budú vyrábať spoločne.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Najbohatší muž v Latinskej Amerike sa nakazil COVID-19

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku