tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/Freer

Najbohatší Číňan zbohatol na týchto minerálkach! Má už väčší majetok ako šéf Alibaby

Zakladateľ čínskeho internetového obchodu Alibaba Jacka Ma už nie je najbohatším človekom v krajine. V rebríčku, ktorý každý rok zostavuje časopis Hurun, ho na prvej priečke vystriedal Čung Šan-šan.

Šesťdesiatšesťročný Čung Šan-šan, ktorý podniká najmä v oblasti balených vôd a patrí mu napríklad značka Nongfu, minulý rok poskočil hneď o dve priečky. Z tretej rovno na prvú, uviedol zakladateľ časopisu Richard Hoogewerf na on-line podujatí. Predbehol tak nielen Jacka Ma, ale aj Ma Chua-tchenga alebo Pony Ma, majiteľa spoločnosti Tencent, vlastníka aplikácie WeChat.

Pozoruhodné prvenstvo

Prvenstvo Čung Šan-šan, ktorý je pomerne neznámy dokonca aj v Číne, je pozoruhodné, skonštatoval Hoogewerf. Okrem svojej ríše minerálnych vôd Nonfu Spring vybudoval Čung Šan-šan aj farmaceutickú spoločnosť Beijing Wantai Biological Pharmacy.

Odhadovaný majetok je vyše 80 miliárd eur

Hodnota jeho majetku vzrástla, keď obe firmy tento rok vstúpili na burzu. Prispel k tomu aj úspech farmaceutickej firmy Wantaia, ktorú podporili nádeje na vývoj vakcíny proti novému koronavírusu. Majetok Čung Šan-šan sa odhaduje na vyše 80 miliárd eur, pričom farmaceutická firma má hodnotu viac ako 8 miliárd eur. Spoločnosť Nonfu Spring má základňu vo východočínskom meste Chang-čou, tak ako aj Alibaba, najväčšia on-line obchodná platforma na svete.

Hodnotu Alibaby znížilo aj vyšetrovanie firmy

Alibaba a jej šéf sú však pod tlakom po tom, ako Jack Ma minulý rok kritizoval čínsky regulačný systém. Začiatkom novembra preto čínske úrady zastavili plánovanú prvotnú verejnú ponuku akcií (IPO) finančnej skupiny Ant, dcéry on-line gigantu Alibaba. Úrady sa teraz usilujú o reštrukturalizáciu internetového predajcu a jeho prísnejšiu reguláciu. V dôsledku toho hodnota akcií spoločnosti Alibaba klesla a spolu s akciami sa znížila aj hodnota majetku Jacka Ma.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Najbohatší Číňan zbohatol na týchto minerálkach! Má už väčší majetok ako šéf Alibaby

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku