tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Peter Kysel. Foto: tasr

Náhrada za Kyselu: Do funkcie špeciálneho prokurátora dočasne poverili TOHTO muža

Riaditeľ odboru všeobecnej kriminality Úradu špeciálnej prokuratúry Vladimír Kuruc je od utorka dočasne poverený aj funkciou zástupcu špeciálneho prokurátora. Potvrdila hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.

Na pozícii povereného zástupcu špeciálneho prokurátora skončil v pondelok (23. 8.) prokurátor ÚŠP Peter Kysel. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic mu na sociálnej sieti poďakoval za spoluprácu. „Viac ako polročná každodenná spolupráca s Petrom Kyselom mi potvrdila jeho mimoriadne odborné a riadiace schopnosti,“ zdôraznil.

Lipšic ešte skôr navrhol Kysela za svojho zástupcu, ale generálny prokurátor Maroš Žilinka sa ho rozhodol na túto pozíciu nevymenovať. Zdôvodnil to pochybeniami Kysela, ktoré majú byť podľa Najvyššieho súdu SR takého charakteru, ktorý je nezlučiteľný s výkonom funkcie vedúceho prokurátora.

Žilinka podal na Kysela dva disciplinárne návrhy. Prvý, ešte z mája 2021, sa týkal prípadu exriaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Prezídia Policajného zboru Jozefa Reháka. Kysel v rámci neho vybavoval žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu po obdobie takmer dvoch mesiacov. Disciplinárna komisia tento návrh zamietla. Druhý disciplinárny návrh sa má týkať prieťahov v konaní v kauze bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Náhrada za Kyselu: Do funkcie špeciálneho prokurátora dočasne poverili TOHTO muža

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku