tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
foto: facebook

Nahnevaný Daniel Hůlka vrátil prezidentovi vyznamenanie

Pohár trpezlivosti pretiekol. Spevák Daniel Hůlka (52) zobral svoju medailu Za zásluhy I. triedy, ktorú dostal pred štyrmi rokmi z rúk prezidenta, a odniesol ju na poštu v Jevanoch s dvomi svedkami. Zaplatil poistné a poslal ju späť Milošovi Zemanovi. Pôvodne ju chcel odniesť priamo na Hrad, ale nenašiel sa nikto, kto by medailu prevzal.

„Sklamal si ma, Miloš. Sklamal si ma ako človek. Sklamal si ma ako priateľ. Ale to vlastne nie je veľmi dôležité, to je vec nás dvoch a nášho končiaceho priateľstva. Ty si ma však sklamal tiež ako prezident našej krajiny, a to už vôbec nie je iba naša vec,“ píše český spevák v otvorenom liste.  Pobúrili ho prezidentove slová smerované k živnostníkom a umelcom. Český slávik, ktorý sa ocitol v existenčnej núdzi, musel začať počas koronakrízy pracovať v stolárskej dielni.

Svoj zámer vrátiť vyznamenanie oznámil už pred mesiacom, 13. októbra. Obul sa aj do vládnych opatrení proti COVID-19. Prezident mu na to odkázal, aby sa upokojil.

„Daniel Hůlka dostal vyznamenanie za svoj spevácky výkon. Odporúčam mu, aby si dal studenú a mokrú handru na hlavu a stiahol sa na nejaký čas do súkromia,“ povedal Zeman.

Hůlka podporil Zemana aj počas prezidentskej kampane a po víťazstve vo voľbách mu zaspieval hymnu. Teraz to však vyzerá tak, že za svojím priateľstvom dali obaja páni definitívnu bodku.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nahnevaný Daniel Hůlka vrátil prezidentovi vyznamenanie

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku