eReport.sk
Ivan Čierny s Cenou Jána Popluhára za rok 2014, ktorú mu odovzdal prezident Slovenského olympijského výboru František Chmelár.
Ivan Čierny s Cenou Jána Popluhára za rok 2014, ktorú mu odovzdal prezident Slovenského olympijského výboru František Chmelár. Foto: olympic.sk/ Ján Súkup

Náhle zomrel čestný člen olympijského a športového výboru


BANSKÁ BYSTRICA – V stredu ráno, tri dni pred dovŕšením 84. narodenín, náhle zomrel čestný člen Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) a predseda Združenia olympijských klubov (ZOK) SR Ivan Čierny.

Bývalý popredný atlét (majster športu), zaslúžilý tréner v atletike a dlhoročný funkcionár v armádnom športe, olympijskom hnutí, atletike i vo vodnom slalome mal za sebou viac než sedem desaťročí intenzívneho pôsobenia v športe. Ešte začiatkom tohto týždňa s pracovníkmi SOŠV telefonicky riešil prípravu májového valného zhromaždenie ZOK SR a výrobu pamätných tabúľ 26 olympijských medailistov z februárových ZOH v Pekingu.

Slovenský olympijský výbor ocenil dlhoročné zásluhy Ivana Čierneho v slovenskom športe aj olympijskom hnutí v roku 2006 prijatím za čestného člena SOV, s čím bolo spojené aj udelenie Zlatého odznaku SOV, a v roku 2007 udelením Strieborných kruhov SOV. Za celoživotné pôsobenie v duchu fair play dostal výročné ocenenie SOV za rok 2014 – Cenu Jána Popluhára. V roku 2018 mu udelili hodnosť brigádneho generála vo výslužbe. Informoval o tom portál olympic.sk.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Náhle zomrel čestný člen olympijského a športového výboru

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: