eReport.sk
ruská atlétka, jelena kuličenková
ruská atlétka Jelena Kuličenková, foto:ig/e.k.

Nádherná ruská atlétka mení občianstvo: Môžu za to dopingové kauzy?

Nádherná ruská atlétka Jelena Kuličenková (20) sa rozhodla spraviť radikálny krok, ktorý zmení jej nasledujúci osobný a športový život. Rozhodla sa pre zmenu občianstva a už naďalej nebude ruskou občiankou.

Držiteľká niekoľkých medailí a vicemajsterka juniorského šampionátu sa presťahuje na ostrov v Stredozemnom mori na Cyprus. Hlavným dôvodom prečo sa mladá a talentová atlétka rozhodla pre zmenu sú dopingové kauzy, ktoré posledné roky ruských športovcov sprevádzajú a limitujú ich v rôznych disciplínach. Už na dvoch olympijských hrách v Riu a v kórejskom Pchjongčchangu museli športovci “ruskej zbornej” súťažiť pod neutrálnou vlajkou.

Nádherná ruská atlétka Jelena Kuličenková

Foto: ig/elenakulichenkova

Kuličenková okrem športovania túži odísť študovať do USA. Vyjadrila sa tak pre ruský portál sport-express.ru. „Už som podpísala všetky potrebné dokumenty. Verím, že moja žiadosť o cyperské občianstvo bude rýchlo vybavená.” Jelena by mala v lete zamieriť do Atlanty, kde dostala na miestnej univerzite štipendium, ktoré jej umožňuje aj športovať. „Dostala som tam štipendium a viem, že majú kvalitný atletický tím,“ dodala.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Celebrity

Šport