eReport.sk
Rafael Nadal a Roger Federer, foto:instagram

Nadal potvrdil účasť na Australian Open, Federerov štart je otázny

Španielsky tenista Rafael Nadal sa predstaví na Australian Open 2021. Účasť dvadsaťnásobného grandslamového víťaza potvrdil jeho manažér Benito Perez-Barbadillo pre portál theage.com.

Prvý grandslamový turnaj sezóny by mal odštartovať o tri týždne neskôr, ako sa pôvodne plánovalo, začať by sa mal 8. februára. Tenisti, ktorí pricestujú do Melbourne, budú musieť stráviť dva týždne v karanténe. Švajčiarsky tenista Roger Federer bojuje s časom, aby stihol grandslamový turnaj Australian Open. Jeho rekonvalescencia po dvoch operáciách kolena trvá dlhšie, než sa pôvodne predpokladalo, no pomôcť mu môže očakávaný odklad podujatia z januára na február pre koronavírusové opatrenia.

Tridsaťdeväťročný Federer nehral od februára, keď podstúpil prvú operáciu. Druhý chirurgický zákrok nasledoval v júni. Napriek uplynutým mesiacom sa ešte necíti stopercentne fit. „Samozrejme, pomohlo by mi, keby som mal o čosi viac času. Bude to tesné. Dúfal som, že úplne zdravý budem už v októbri, ale ani dnes ešte nie som na takej úrovni. Verím však, že sa po Novom roku ešte predstavím,“ citovala 20-násobného grandslamového šampióna agentúra AFP.

Zdroj:tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nadal potvrdil účasť na Australian Open, Federerov štart je otázny

Tenis

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti