tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister obrany Jaroslav Naď leží doma s vysokými teplotami. Foto: tasr

Naď zaútočil na komunálneho poslanca: V problematike sa nevyzná a politikárči!

Minister obrany reagoval na otvorený list poslanca Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ľubomíra Motyčku. Komunálny poslanec okrem iného kritizoval aj to, že ho pri otázke o zamestnancoch civilného letiska ministerstvo obrany odkázalo na šéfa rezortu dopravy.

Poslanec v liste požiadal ministra o urýchlené vyjadrenie sa k civilnej doprave na Sliači a verejnú záruku jej pokračovania po rekonštrukcii vojenskej časti. Zdôraznil pritom význam letiska pre región. Civilné lety na Sliači zostanú aj po komplexnej oprave letiska, opakovane potvrdil minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).

„Opakovane potvrdzujem, že civilné lety na Sliači ostanú aj po komplexnej oprave letiska,“ zdôraznil Naď. Dodal, že o veci komunikujú aj s vedením BBSK. Podľa ministra sa Motyčka v problematike nevyzná a „politikárči“. „Ministerstvo obrany SR neeviduje žiadnu otázku uvedeného pána, ktorú by nezodpovedalo, zato eviduje množstvo nepravdivých a verejnosť zavádzajúcich blogov, ktoré šíri,“ skonštatoval.

Motyčka tiež kritizoval, že ho pri otázke o zamestnancoch civilného letiska ministerstvo obrany odkázalo na šéfa rezortu dopravy. Podľa Naďa bol však postup správny, keďže daní pracovníci pôsobia v akciovej spoločnosti rezortu dopravy a výstavby. Leteckú základňu Sliač zrekonštruujú a zmodernizujú v súvislosti s nákupom stíhacích lietadiel F-16. Preprava na letisku Sliač má byť preto ukončená k 31. decembru tohto roka, s obnovením sa počíta v roku 2023.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď zaútočil na komunálneho poslanca: V problematike sa nevyzná a politikárči!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku