eReport.sk
Slovakia's Defense Minister Jaroslav Nad speaks during a signing ceremony with U.S. Secretary of State Antony Blinken at the State Department, in Washington, Thursday, Feb. 3, 2022. (Ken Cedeno/Pool via AP) *** Local Caption *** podpis

Naď v Bruseli: Odstrašenie a kolektívna obrana je prioritou NATO

Minister obrany SR Jaroslav Naď sa uplynulé dva dni zúčastnil v Bruseli na pravidelnom rokovaní šéfov rezortov obrany členských štátov Severoatlantickej aliancie, ktoré bolo venované kolektívnej schopnosti Aliancie reagovať na súčasné hrozby spojené s ruskou inváziou na Ukrajine. Témou bola aj príprava nadchádzajúceho samitu NATO v Madride.

Drastická zmena bezpečnostného prostredia

„Naša reakcia na drastickú zmenu bezpečnostného prostredia v dôsledku ruskej imperialistickej rozpínavosti musí byť silná, rozhodná a vierohodná. To si medzi spojencami vyžaduje skutočný prejav vôle brániť sa navzájom a nevytvárať tak priestor na žiadne pochybnosti,“ poznamenal minister Naď.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Emmanuel Macron
  2. Anna Belousovová
  3. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
  4. Zľava ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a francúzsky prezident Emmanuel Macron si podávajú ruky na konci tlačovej konferencie v Kyjeve vo štvrtok 16. júna 2022.
  5. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).

Dlhodobá adaptácia Aliancie

Šéf rezortu obrany SR od samitu v Madride očakáva, že bude predstavovať strategický míľnik v dlhodobej adaptácii Aliancie. „Odstrašenie a kolektívna obrana je pre nás prioritou. V novej Strategickej koncepcii NATO by preto mali mať tieto dva princípy výsostné miesto,“ uviedol minister Naď. Dodal, že súčasná bezpečnostná situácia vyžaduje, aby sa predsunutá prítomnosť odstrašenia spojeneckých síl na východnom krídle Aliancie stala trvalou predsunutou obranou – a to vrátane nárastu jej rozsahu, pripravenosti a zvýšených obranných spôsobilostí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď v Bruseli: Odstrašenie a kolektívna obrana je prioritou NATO

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti