eReport.sk
Naď spomína na zosnulého veterána Bočeka
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). fb/jaronadpublic

Naď spomína na zosnulého veterána Bočeka: Ďakujeme vám za odvahu v bojoch proti nacistom!

Naď spomína na zosnulého veterána Bočeka. Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď sa poďakoval zosnulému armádnemu generálovi Emilovi Bočekovi za jeho odvahu v bojoch proti nacistom, čím sa podľa jeho slov nezmazateľne pričinil o našu slobodu. Naď to uviedol na sociálnej sieti.

Naď spomína na zosnulého veterána Bočeka

Bočeka označil Naď za vojnového hrdinu. „Počas druhej svetovej vojny lietal ako príslušník československého letectva v službách britského kráľovského vojenského letectva,“ uviedol šéf rezortu obrany. Poukázal na to, že vo februári oslávil 100 rokov.

Foto: fb/jaroslavnad

Vo veku 100 rokov zomrel v sobotu český vojnový veterán Emil Boček. O jeho úmrtí informovalo na sociálnych sieťach brnianske Komunitné centrum pre vojnových veteránov, píše portál Novinky.cz.

Zosnulý veterán

Armádnym generálom bol menovaný v roku 2019. V rovnakom roku mu bolo udelené aj najvyššie české štátne vyznamenanie – Rad bieleho leva I. triedy. Bol tiež dvojnásobným držiteľom Československého vojnového kríža a rôznych ďalších – českých, československých aj britských – vyznamenaní.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď spomína na zosnulého veterána Bočeka: Ďakujeme vám za odvahu v bojoch proti nacistom!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti