eReport.sk
Jaroslav Naď, foto: tasr

Naď šokuje! Novinárom položil otázku, ktorá nemá páru: Ide o útoky Matoviča

Zdá sa, že Jaroslav Naď vidí niektoré veci úplne inak ako väčšina Slovákov. Človek má niekedy pocit, akoby minister obrany žil v nejakom inom paralelnom vesmíre. Iste, je pochopiteľné, že k svojej strane, teda k hnutiu OĽaNO a predovšetkým k jej lídrovi Igorovi Matovičovi, chce byť lojálny. Ale až tak!? Lebo otázka, s ktorou vyrukoval v pondelok pred novinármi, predstavuje mimoriadne zvláštny druh lojálnosti. Samozrejme, slovíčko “zvláštny” je v tomto prípade naozaj jemné označenie pre Naďov výkon.

Minister obrany Jaroslav Naď totiž dnes žurnalistom povedal, že nezachytil útoky ministra financií Igora Matoviča (obaja OĽANO) smerom ku komunite vedcov. Ohradil sa voči tomu, že sa berú ako hotová vec. Myslí si, že mohlo prísť k nesprávnej interpretácii vyjadrení Matoviča na sociálnej sieti.

Hovorí o vytvorenom konflikte

“Dnes tu každý dáva podporu vedcov, ja ich tiež podporujem. (…) Ale prečo si vytvárame slameného panáka z nejakého útoku na vedcov zo strany bývalého predsedu vlády, keď neviem kde, na základe čoho ste tento konflikt vytvorili alebo našli?” pýtal sa Naď v pondelok novinárov.

Voči minulotýždňovým vyjadreniam ministra a expremiéra Matoviča na adresu vedeckých inštitúcií a vedcov v súvislosti s vakcínou Sputnik V sa ohradili viacerí predstavitelia vedeckej komunity i organizácie. Podporu im v pondelok vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Naď tvrdil aj to, že nenadáva

Mimochodom, Naď v nedeľu počas diskusie v televíznom štúdiu tiež prekvapil, keď uviedol, že nadávať na iných nie je jeho štýl “Mňa ste určite nepočuli niekomu nadávať,“ uviedol pred moderátorom. Šéf rezortu obrany asi už zabudol na to, že ľudí, ktorí protestovali v uliciach, prirovnal k opiciam. Zostáva sa teda iba domnievať, že Naď si nadávanie či nadávku predstavuje nejako inak. Zaujímavé by bolo vedieť, či do kategórie nenadávok radí Naď aj výraz “idiot”, ktorý jeho stranícky šéf Matovič, používa zjavne veľmi rád.

Zdroj: tasr/eReport

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport