eReport.sk
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO)
Jaroslav Naď (OĽaNO). Foto: tasr

Naď: Poznám milión zmlúv, ktoré sa uzatvárajú, a predseda vlády ich nečíta!

Naď nesklamal, minister obrany opäť potvrdil, že Matoviča si len tak nedá a bude ho brániť, nech si verejnosť o ňom myslí, čo chce. V priamom prenose opäť pripomenul svoju okrídlenú vetu, že súčasný premiér Eduard Heger je prvý medzi rovnými a je koordinátorom. Takže inými slovami, rozhodne nie je viac ako Matovič. Azda najlepšie svoju bezbrehú lojálnosť k lídrovi hnutia OĽaNO Naď potvrdil, keď uviedol, že je v poriadku to, že Matovič ako ústredná postava obchodu Slovenska s výrobcom vakcíny Sputnika, nečítal zmluvy o dodávke ruskej očkovacej látky.

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) tvrdí, že v Maďarsku sa už testujú vzorky ruskej vakcíny Sputnik V. Keďže zmluvu na jej dodávku dohadoval exminister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) a tím na rezorte zdravotníctva, Naďovi neprekáža, že Igor Matovič (OĽANO) zmluvu nečítal. Vyhlásil to v relácii TV Markíza Na telo. Poslanec Smeru-SD Ladislav Kamenický uviedol, že Smer-SD podporuje očkovanie Sputnikom V. Tému Sputnika V však Matovič podľa neho využil politicky vo svoj prospech.

„Pokiaľ vieme, už necelý týždeň prebiehajú samotné testy. Dostali Sputnik zo Šarišských Michalian, kde je uskladnený, a robia na tom. Očakávame do dvoch týždňov výsledky testov,“ povedal Naď s tým, že odišli len vzorky. Ak laboratórium v Maďarsku vakcínu odobrí, bude sa ňou podľa Naďa dať očkovať.

Treba sa pýtať ministerstva zdravotníctva, odkazuje Naď

Matovič vakcínu Sputnik V dohadoval podľa Naďa len politicky. „Poznám milión zmlúv, ktoré sa uzatvárajú, a predseda vlády ich nečíta,“ doplnil. Matovič ešte vo funkcii premiéra podľa neho nepotreboval čítať zmluvu, keďže ju dohadoval minister zdravotníctva. Kamenický si myslí, že ak by to Matovič myslel vážne, už by sa Sputnikom očkovalo.

Kamenický chce, aby sa zverejnila zmluva aj list ruskej strany. Naď súhlasí so zverejnením zmluvy hneď, ako to bude možné. Minister potvrdil, že vakcíny Sputnik V boli zaplatené neskôr. „Ak sme naozaj pochybili, treba sa pýtať ministerstva zdravotníctva,“ vysvetlil.

Naď sa už nechal zaočkovať vakcínou od Pfizeru

Kamenický sa zatiaľ očkovať nedá, urobil by tak len vtedy, ak by to potreboval napríklad pri cestovaní do zahraničia. Naď sa už nechal zaočkovať prvou dávkou vakcíny od Pfizeru. Naď reagoval aj na prieskum dôveryhodnosti politikov, v ktorom vyšiel premiér Eduard Heger (OĽANO) ako tretí najdôveryhodnejší, pričom Matovičovi dôvera výrazne klesla. Na otázku, či by v OĽANO neuvažovali o výmene na poste predsedu, povedal, že v OĽANO sa nepozerajú na prieskumy popularity. Zopakoval, že premiér je prvý medzi rovnými a je koordinátorom.

Kamenický: Vláda je nekompetentná

Kamenický reagoval, že prezidentka Zuzana Čaputová mala šancu nevymenovať Matoviča za ministra financií. Vláda je podľa neho nekompetentná a je dôležité ísť do referenda o predčasných voľbách. Minister obrany zároveň skritizoval poslanca Györgya Gyimesiho (OĽANO) za jeho komunikáciu voči predstaviteľom rezortu diplomacie. Považuje ju za neadekvátnu a poslanec by sa mal podľa neho ospravedlniť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď: Poznám milión zmlúv, ktoré sa uzatvárajú, a predseda vlády ich nečíta!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti