eReport.sk
Rastislav Káčer (vpravo) navštívil vo štvrtok s ministrom obrany SR Jaroslavom Naďom (vľavo) a ministrom hospodárstva SR Karlom Hirmanom (uprostred) ukrajinskú metropolu Kyjev, foto:tasr

Naď, Káčer a Hirman po návrate z Ukrajiny: Sme blízko dohody, ktorá Slovensku výrazne pomôže!

Výhodná dohoda pre Slovensko? Bratislavská rafinéria Slovnaft by mohla napriek embargu EÚ vyvážať produkty vyrobené z ruskej ropy na Ukrajinu aj po 5. februári budúceho roka. Na piatkovej tlačovej konferencii po návrate z Ukrajiny to povedal minister hospodárstva Karel Hirman. O výnimke na takýto vývoz sa podľa ministra aktuálne rokuje v Bruseli.

Výhodná dohoda pre Slovensko?

„Sme blízko dohody o tom, že po 5. februári bude môcť rafinéria Slovnaft exportovať výrobky z ruskej ropy dovážanej cez ropovod Družba na Ukrajinu,“ povedal Hirman. Slovensko má vyrokovanú výnimku z embarga na pokračovanie dovozu ruskej ropy. Pohonné hmoty vyrobené z tejto ropy však bude môcť po 5. februári budúceho roka exportovať iba do Česka a aj to iba na obmedzené obdobie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čaká nás výmena Hegera za Hegera?
  2. Tanker v Čiernom mori
  3. Predseda Smeru Robert Fico,
  4. Káčer o ľudských právach

Hranica technologického minima

Rafinéria by bez exportu musela obmedziť výrobu a dostala by sa pod hranicu technologického minima. Slovnaft plánuje túto situáciu vyriešiť čiastočným nahradením ruskej ropy. Spracovanie iného druhu ropy mu zvyšuje náklady a naráža na logistické aj technologické problémy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď, Káčer a Hirman po návrate z Ukrajiny: Sme blízko dohody, ktorá Slovensku výrazne pomôže!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti