eReport.sk
polícia počas kontroly na slovensko-maďarskom hraničnom priechode Milhosť – Tornyosnémeti
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Na východnej hranici zadržali dvoch Uzbekov a Kazacha

Hraniční policajti zadržali minulý týždeň neďaleko slovensko-ukrajinskej hranice troch nelegálnych migrantov. Išlo o jedného štátneho príslušníka Kazachstanu a dvoch Uzbekov, informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická.

Neoprávnené prekročenie hranice neznámou osobou zaznamenali policajné kamery vo štvrtok 23. septembra v popoludňajších hodinách. “Krátko po incidente kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru Ubľa v bezprostrednej blízkosti vonkajšej hranice, v katastrálnom území obce Ubľa v okrese Snina jedného štátneho príslušníka Kazachstanu,” uviedla. V piatok (24.9.) pred polnocou kontrolovali hraničiari z Uliča pri miestnom cintoríne dvoch štátnych príslušníkov Uzbekistanu.

Všetkým trom zadržaným cudzincom vydala polícia rozhodnutie o administratívnom vyhostení s uloženým zákazom vstupu na územie Slovenska a všetkých členských štátov EÚ na dobu troch rokov. “Dňa 27. septembra v popoludňajších hodinách všetkých troch cudzincov policajti podľa Dohody medzi Európskym spoločenstvom a vládou Ukrajiny o readmisii osôb odovzdali príslušníkom Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny,” uzavrela Kopernická.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti