eReport.sk
Meteorológovia varujú: Má snežiť aj liať. Hrozia povodne
Ilustračné foto. Zdroj:tasr

Na väčšine Slovenska sa môže v noci ochladiť až na mínus sedem stupňov

Na väčšine Slovenska sa môže v noci ochladiť až na mínus sedem stupňov Celzia. Vo všetkých krajoch, okrem Žilinského, platí v tejto súvislosti výstraha prvého stupňa pred nízkymi teplotami. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na webe.  
 

„Očakávaný mráz nie je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý,“ uviedli meteorológovia. Dodali, že nízka teplota ohrozuje kvitnúcu vegetáciu. SHMÚ zároveň upozorňuje na silnejší vietor, ktorý môže v pondelok (4. 4.) fúkať v Poprade, Liptovskom Mikuláši, Námestove a Tvrdošíne. Pre tieto okresy platí od 18.00 h výstraha prvého stupňa. Podľa meteorológov môže vietor dosiahnuť nárazovo rýchlosť 65 až 75 kilometrov za hodinu.
      

Od 21.00 h platia v pondelok aj ďalšie výstrahy. V Banskobystrickom, Prešovskom a Žilinskom kraji môže silnejšie fúkať aj vo vyšších oblastiach. V Trenčianskom, Prešovskom a Žilinskom kraji treba až do utorka (5. 4.) počítať so snehovými jazykmi a závejmi.

tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na väčšine Slovenska sa môže v noci ochladiť až na mínus sedem stupňov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php