eReport.sk
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Michal Šúrek.
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Michal Šúrek. Foto: tasr

Na súde v kauze Volzová vypovedala známa herečka aj Kromka alias Čistič. Lipšicov prokurátor je spokojný

AKTUALIZOVANÉ – Senát Okresného súdu (OS) Bratislava II odročil hlavné pojednávanie v kauze prípravy vraždy Sylvie Klaus-Volzovej na 20. január 2022. Potvrdil hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.

Pojednávanie trvalo vo štvrtok takmer osem hodín a prebiehalo, tak ako doteraz, za prísnych bezpečnostných opatrení v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Bratislave. 

Manželka zosnulého herca Ľubomíra Gregora – Ľubomíra Gregorová – počas štvrtkového procesu v kauze prípravy vraždy Sylvie Klaus-Volzovej potvrdila obžalobnú verziu, vypovedala spontánne. Uviedol to prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Michal Šúrek.

Gregorová vypovedala pred senátom Okresného súdu Bratislava II počas pojednávania s hlavným obžalovaným exriaditeľom TV Markíza Pavlom Ruskom a spol., navrhol ju prokurátor. “Svedkyňa v logických súvislostiach ukladala jednotlivé skutočnosti, ktoré tu odzneli. Odpovedala aj na všetky otázky veľmi presvedčivo. Takže môžem byť v podstate spokojný, že svedkyňa potvrdila dôvodnosť podanej obžaloby,” povedal Šúrek.

Podstatné sú aj listinné dôkazy

K štvrtkovému priebehu pojednávania uviedol, že v drvivej väčšine ide o svedkov obhajoby. “Čo sa týka predchádzajúcich výpovedí, treba tam rovnako vnímať aj vzájomný vzťah jednotlivých osôb. Svedčia proti sebe v rôznej trestnej činnosti. Neprináleží mi teraz hodnotiť, ale určite sa týmto budem zaoberať na mieste, kde to bude príznačné, a to v záverečnej reči,” zdôraznil prokurátor ÚŠP. Uviedol, že v súčasnosti sú vypočúvaní svedkovia, ale do značnej miery sú pre obžalobu podstatné aj listinné dôkazy, ktoré ešte neboli vykonané.

“Gregor s Ruskom a mali výnimočne priateľský vzťah”

Obsah výpovede Gregorovej pokladá právny zástupca Klaus-Volzovej Roman Kvasnica za zásadný. “Potvrdzuje predovšetkým výpoveď Mikuláša Černáka a spoluobžalovaného Miloša Kaštana. To je z tohto pohľadu mimoriadne významný dôkaz,” povedal pre médiá. Domnieva sa, že výpoveď posilňuje obžalobu, keďže ide o sprostredkované informácie od osoby, ktorá bola v bezprostrednej blízkosti niektorého z obžalovaných. “Naozaj, Gregor bol pri obžalovanom Pavlovi R. a mali výnimočne priateľský vzťah,” dodal Kvasnica.

Po Gregorovej začal vypovedať exochrankár TV Markíza

Okrem Gregorovej vypovedali vo štvrtok pred súdom aj na doživotie odsúdený Alojz Kromka alias Čistič a bývalý člen gangu sýkorovcov Daniel Vaniš.  Vypovedali tiež bývalý ochrankár TV Markíza, bývalý redaktor televízie a ďalší bývalý člen sýkorovcov.

V kauze prípravy vraždy Klaus-Volzovej figuruje ako hlavný obžalovaný Pavol Rusko, bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ prezývaný Kýbel, Mikuláš Černák a Miloš Kaštan. Štvrtkového procesu sa zúčastňuje len Pavol Rusko. Ostatní obžalovaní dali súhlas obhajcom na pojednávanie v ich neprítomnosti. Proces sa začal v máji 2019.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na súde v kauze Volzová vypovedala známa herečka aj Kromka alias Čistič. Lipšicov prokurátor je spokojný

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport