eReport.sk
Marian Kočner v súdnej sieni Foto: tasr

Na ŠTS sa opätovne začal proces v kauze vraždy Kuciaka a jeho snúbenice

Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku sa opätovne začal proces v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Obžalovaní, podnikateľ Marian Kočner a Alena Zsuzsová sa nachádzajú v pojednávacej miestnosti. Súd zároveň rozhodol o spojení veci s prípadom plánovanej vraždy prokurátorov.

V prípade vraždy novinára a jeho snúbenice bude súd opäť rozhodovať o vine Mariana Kočbera a Aleny Zsuzsoveh ŠTS ich pôvodne oslobodil spod obžaloby, ale Najvyšší súd (NS) SR vrátil vlani v máji prípad prvostupňovému súdu. Právoplatné sú v tejto kauze tri rozhodnutia. Miroslav Marček a Tomáš Szaboó dostali 25-ročné nepodmienečné tresty odňatia slobody. Zoltán Andruskó 15 rokov nepodmienečne.

Čelia obžalobe z prípravy vraždy Žilinku a Lipšica

Pre prípravu vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho čelí obžalobe päť osôb – Marian K., Alena Zs., Tomáš Sz., Dušan K. a Darko D. Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť na jeseň 2017, prijať ju mala Alena Zs.

Related Posts

  1. Roman Mikulec (OĽaNO) prichádza na rokovanie Bezpečnostnej rady SR v Bratislave 26. januára 2022.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na ŠTS sa opätovne začal proces v kauze vraždy Kuciaka a jeho snúbenice

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti