eReport.sk
Na snímke policajná eskorta pred Špecializovaným trestným súdom v Pezinku. Foto: tasr

Na ŠTS pokračuje proces s údajným šéfom bratislavskej pozemkovej mafie

Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku pokračuje v piatok hlavné pojednávanie s údajnou hlavou bratislavskej pozemkovej mafie Tiborom H. a spoločníkmi. Na pláne sú záverečné reči.

ŠTS na konci septembra po vykonaní listinných dôkazov odročil pojednávanie na 12. a 25. novembra. V súvislosti s podvodným ovládnutím rozsiahlych parciel v mestskej časti Rusovce sa od roku 2018 postavilo pred súd viacero osôb.

Sú obžalovaní z viacerých zločinov

Obžalované boli z viacerých zločinov – založenia zločineckej skupiny, obzvlášť závažného podvodu, falšovania úradných dokumentov a legalizácie príjmov z trestnej činnosti. Ako členovia zločineckej skupiny založenej v Bratislave v roku 2005 mali páchať rôznu trestnú činnosť zameranú predovšetkým na nelegálne prevody nehnuteľností – podvody, ich legalizáciu a s tým súvisiace falšovanie a pozmeňovanie verejných listín.

Obchodovali s pôdou

Hlavou zločineckej skupiny mali byť Tibor H. a Zoltán P., ktorí mali podľa prokuratúry postavenie na vyššom stupni. Zločineckej skupine sa podľa obžaloby podarilo v roku 2007 podvodne získať celkom 40 hektárov pôdy v extraviláne a 40 árov pôdy v intraviláne Rusoviec, ktoré patrili rakúskemu občanovi, ktorý v tom čase ležal vo vysokom veku v kóme v rakúskom sanatóriu. Mali mu tým spôsobiť škodu vo výške 781.411 eur.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na ŠTS pokračuje proces s údajným šéfom bratislavskej pozemkovej mafie

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti