tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Študenti z Trenčianskej univerzity sa predstavili aj na prehliadke robotov. Foto: tasr

Na Slovensku študuje 133.558 vysokoškolákov

Na Slovensku študuje 133.558 vysokoškolákov. Najviac študentov a absolventov má Univerzita Komenského v Bratislave (UK) a Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU).

Informoval o tom odbor komunikácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu pri príležitosti 17. novembra, ktorý sa spája s Medzinárodným dňom študentstva.
      
Momentálne je na Slovensku 41 vysokých škôl, z toho je 20 verejných, tri štátne, desať súkromných a osem zahraničných. „Brány vysokých škôl opustilo počas minulého akademického roka 35.658 absolventov. Najviac ich bolo v odbore spoločenské vedy, náuky a služby, naopak, najmenej v odboroch vojenské a bezpečnostné vedy a náuky,“ priblížil rezort.
      
Pokračuje, že najviac doktorandov je v spoločenských vedách a náukách, a to 36,42 percenta. Z celkového počtu študentov tvorili doktorandi v týchto študijných odboroch 1,61 percenta študentov. Nasledovali technické vedy a náuky, tých z celkového počtu študentov tvorilo 1,08 percenta. Ďalej to boli prírodné vedy, ktoré tvorilo 0,77 percenta doktorandov.  
      
Na slovenských univerzitách podľa MŠVVaŠ aktuálne študuje 18.243 študentov z iných krajín. Najväčší podiel cudzincov mala Vysoká škola medzinárodného podnikania ISM Prešov (35,96 percenta).    

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na Slovensku študuje 133.558 vysokoškolákov

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku