eReport.sk
Covidový pacient na nemocničnom lôžku.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Na Slovensku pribudlo 9425 prípadov nákazy novým koronavírusom a 91 obetí

Prostredníctvom 26.081 vykonaných RT-PCR testov odhalili v utorok (7. 12.) na Slovensku 9425 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudlo 91 obetí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na internetovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Z 9425 ľudí s pozitívnym výsledkom PCR testu nebolo viac ako 71 percent zaočkovaných. “Najviac pozitívne testovaných bolo v Žilinskom kraji, naopak najmenej v Nitrianskom,” priblížila hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. Pozitívny antigénový test malo 1179 osôb, takmer 73 percent nebolo zaočkovaných.
      
V nemocniciach je hospitalizovaných 3479 pacientov s ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti a oddeleniach anestéziológie a intenzívnej medicíny je 609 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 310 ľudí. “Takmer 73 percent z hospitalizovaných nie je zaočkovaných, alebo má len jednu dávku očkovacej látky,” doplnila hovorkyňa.
      
Prvú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 má na Slovensku takmer 2,7 milióna ľudí, druhú dávku dostalo takmer 2,5 milióna a približne pol milióna ľudí má tretiu dávku vakcíny.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na Slovensku pribudlo 9425 prípadov nákazy novým koronavírusom a 91 obetí

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti