eReport.sk
Foto: shutterstock

Na Slovensku pribudlo 1728 pozitívnych prípadov COVID-19


Na Slovensku v stredu (21. 10.) pribudlo 1728 nakazených novým koronavírusom z 9365 testov. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 359 pacientov. V súvislosti s novým koronavírusom pribudlo 17 úmrtí, celkový počet úmrtí na ochorenie COVID-19 na Slovensku stúpol na číslo 115. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR priblížilo, že pozitívne testy malo 918 žien a 810 mužov vo veku od niekoľkých mesiacov do 92 rokov. „Najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Žilinskom kraji (478), nasleduje Prešovský kraj (383), Banskobystrický (209), Trenčiansky (183), Nitriansky (146), Trnavský (134), Košický (129) a Bratislavský (66),“ spresnil rezort zdravotníctva na sociálnej sieti.

Početnejší výskyt ochorenia zaznamenali regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave, Banskej Bystrici, Čadci, Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Martine, Nitre, Prešove, Prievidzi, Trenčíne, Veľkom Krtíši a Žiline. Ochorenie bolo podľa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR potvrdené prevažne medzi rodinnými príslušníkmi, na pracoviskách a dohľadávaním kontaktov u potvrdených prípadov.
RÚVZ v Čadci, Nitre, Prievidzi, Žiline a Veľkom Krtíši okrem toho zaznamenali šírenie nákazy aj v zdravotníckych zariadeniach. „Po výskyte infekcie u pacientov v zdravotníckom zariadení bol pretestovaný aj personál a prijali sa opatrenia proti ďalšiemu šíreniu nákazy,“ ozrejmili hygienici situáciu so šírením nákazy v rámci RÚVZ Veľký Krtíš.
RÚVZ Trenčín v rámci svojej pôsobnosti hlási nárast potvrdených prípadov v jednom z výrobných podnikov. „V súčasnosti sa tam uskutočňuje hromadné testovanie na COVID-19, preto v tejto súvislosti ešte predpokladáme záchyt ochorenia,“ spresnili hygienici na sociálnej sieti. RÚVZ Martin zaznamenal okrem dohľadaných kontaktov potvrdených prípadov výskyt nákazy v športovom klube.

V nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 876 pacientov s novým koronavírusom alebo s podozrením naň. Potvrdené ochorenie COVID-19 má 731 z nich. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 20 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 63 pacientov.
Na Slovensku doposiaľ ochorenie COVID-19 prekonalo 8763 osôb.
Celkový počet pozitívne testovaných v našej krajine je doteraz podľa ministerstva 35 330, od začiatku vypuknutia ochorenia sa urobilo 651 175 laboratórnych testov.

Zdroj: tasr, foto: shutterstock

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na Slovensku pribudlo 1728 pozitívnych prípadov COVID-19

KOMENTOVALI STE: