tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Vladimír Lengvarský Foto: tasr

Na Slovensko dorazí liek proti covidu, pôvodne mali prísť dva druhy: Nákup jedného vláda zrušila!

Slovensko nakúpi 32.100 balení lieku Paxlovid na liečbu ochorenia COVID-19. Na stredajšom rokovaní o tom rozhodla vláda s tým, že zároveň sa ruší nákup 35.000 balení lieku Lagevrio s účinnou látkou molnupiravír.

„Vzhľadom na aktuálny vývoj pandémie ochorenia COVID-19 je nevyhnutné zabezpečiť pre potreby občanov Slovenskej republiky dostupnosť všetkých najnovších možností liečby ochorenia COVID-19 v adekvátnych množstvách na základe dátových analýz v čo najkratšom čase,“ uviedol rezort zdravotníctva v predloženom materiáli.

So zreteľom na uvedené je podľa ministerstva zdravotníctva nutné z hľadiska ochrany verejného zdravia občanov SR zaistiť akceleráciu dodávok liekov s obsahom liečiv zaradených do skupiny priamo pôsobiacich antivirotík pre perorálne podanie na liečbu ochorenia COVID-19.

Z tohto dôvodu navrhuje Ministerstvo zdravotníctva SR zrušiť nákup 35.000 balení lieku Lagevrio s účinnou látkou molnupiravír na liečbu ochorenia COVID-19 na základe výsledkov spoločného obstarávania Európskej komisie. Ten bol schválený uznesením vlády SR 24. novembra. Súčasne rezort zdravotníctva navrhuje nakúpiť 32.100 balení lieku Paxlovid s účinnými látkami PF-07321332 a ritonavír prostredníctvom otvoreného verejného obstarávania priamym rokovacím konaním.

Lieky by mali byť na Slovensku dostupné v priebehu prvých troch mesiacov budúceho roka. „Stále však platí, že najúčinnejšou ochranou a zároveň finančne najefektívnejšou je očkovanie,“ povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na Slovensko dorazí liek proti covidu, pôvodne mali prísť dva druhy: Nákup jedného vláda zrušila!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku