eReport.sk
Foto: tasr

Na Slovensko dorazia ďalšie dávky vakcíny Sputnik V: Stále sa však laboratórne testuje

Laboratórne testovania vakcíny Sputnik V sa ešte stále realizujú. Uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Ako potvrdila, v nadväznosti na závery testov bude rezort zdravotníctva o tejto téme komplexne informovať. Pôvodne ministerstvo hovorilo o tom, že výsledky by mohli byť známe už v stredu alebo vo štvrtok (1. 4.).

Štátna tajomníčka rezortu zdravotníctva Jana Ježíková ešte v utorok (30. 3.) povedala, že na Slovensko prídu v najbližšom čase ďalšie dávky tejto vakcíny. Prvá dávka podľa jej slov bola vyrobená koncom februára, exspiráciu má šesť mesiacov.

Vakcínu Sputnik V testovali na morčatách a myšiach v Šarišských Michaľanoch, skúšku prežili. Skúškou bezpečnosti sa zisťovali potenciálne nežiaduce prímesi z výroby. Spoločnosť, v ktorej sú uskladnené vakcíny Sputnik V, zaznamenáva enormný záujem o vakcínu aj očkovanie. To však nezabezpečuje. V závode budú dovtedy, kým rezort zdravotníctva nedá pokyn na distribúciu.

Slovensko nakúpilo dva milióny vakcín Sputnik V. Už bývalý minister zdravotníctva SR Marek Krajčí udelil na používanie neregistrovanej vakcíny výnimku. Nákup vyvolal pnutie vo vládnej koalícii.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport