eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Na sklade máme približne 12 miliónov antigénových testov: Do kedy majú expiráciu?

Antigénové testy, ktoré má Slovensko na skladoch Správy štátnych hmotných rezerv SR, exspirujú v rokoch 2022 a 2023. Ako uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, pripravené sú pre prípad zhoršenia sa epidemiologickej situácie a pre prípad potreby ich využitia pri testovaní.

Riaditeľka kancelárie predsedu SŠHR SR Natália Petríková TASR potvrdila, že štát ich má sklade približne 12 miliónov. Rezort zdravotníctva doplnil, že aktuálne je k dispozícii 120 mobilných odberových miest po celom Slovensku na PCR testovanie s kapacitou pretestovania denne 30 000 ľudí.

„V prípade zhoršenia epidemiologickej situácie vie ministerstvo zdravotníctva v priebehu 24 hodín zvýšiť kapacity testovania na 200 miest na PCR testovanie,” doplnila s tým, že PCR testovanie v indikovaných prípadoch je plne hradené a občana nestojí “ani cent”.

Podľa hovorkyne je ako alternatíva v prípade potreby možné využiť aj 76 výjazdových jednotiek a víziou je i možnosť testovania prostredníctvom siete lekární v zmysle antigénového testovania za poplatok. Antigénové testovanie je možné za poplatok. Zoznam miest, ktoré túto službu poskytujú, je k dispozícii na webovom sídle rezortu zdravotníctva.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
KOMENTÁRE / KOMENTOVAŤ
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport