eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Na Skalku, pod Chopok, na Podpoľanie, Šachtičku i Donovaly jazdia skibusy

Po skibusoch, ktoré v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) začali premávať v druhej polovici decembra medzi Kremnicou a Skalkou, v Bystrianskej doline pod Chopkom a medzi Novohradom a Podpoľaním, začali od začiatku tohto roka prepravovať aj lyžiarov do lokalít Šachtička a Donovaly.

„Banskobystrický samosprávny kraj podporuje skibusy už tretiu sezónu,“ uviedla Petra Šuhajdová z Krajskej organizácie cestovného ruchu Banskobystrický kraj Turizmus. „Minulú sezónu napriek tomu, že sme mali všetko pripravené, pre protipandemické opatrenia a zatvorené strediská skibusy nejazdili. O to viac sa tešíme, že túto zimu sú strediská v prevádzke a skibusy umožňujú lyžiarom dostať sa k zimným zážitkom ekonomicky a ekologicky,“ priblížila ďalej.

„Aj keď skibusy minulý rok nepremávali, alokované financie na ne sme presmerovali na zvýšenie podpory pre tých, ktorí upravujú bežkárske trate,“ pripomenul predseda BBSK Ján Lunter. Samosprávny kraj podporuje skibusy v priemere sumou 25.000 eur na sezónu.

Na Horehroní pre všetkých držiteľov zľavovej karty Horehronie Card aj počas tejto zimy premávajú skibusy zadarmo. Všetkých odvezú priamo z Brezna a ubytovacích zariadení v Bystrianskej doline na lyžiarske svahy i bežkárske trate. Na trase Brezno – Pohanské – Mýto pod Ďumbierom – Tále – Krupová a späť jazdia podľa platného grafikonu dva skibusy, pričom v Mýte pod Ďumbierom je možné prestúpiť na autobusový prípoj na Čertovicu.

Skibusy na Šachtičku a Donovaly premávajú dvakrát za deň zo Železničnej stanice v Banskej Bystrici, a to od 1. januára do 13. marca počas víkendov a sviatkov a denne počas jarných prázdnin v BBSK. Vzhľadom na možnosť večerného lyžovania má skibus smerom na Donovaly naplánovanú i poobednú jazdu.

Skibus mesta Kremnica jazdí šesťkrát denne z parkoviska Jeleň v Kremnici na Skalku do 19. apríla počas víkendov a sviatkov. Jazdu kremnickým skibusom môžu návštevníci navyše využiť každý deň počas polročných a jarných prázdnin Banskobystrického a Bratislavského kraja a počas veľkonočných prázdnin.

Skibus Novohrad – Podpoľanie vyráža na cesty z Fiľakova naprieč celým Novohradom do lyžiarskych stredísk Kočanda, Zerrenpach-Látky a Kokava-Línia. Pre priaznivcov bežeckého lyžovania je v ponuke aj upravený bežecký areál Látky – Mláky. Skibus premáva každú sobotu až do 26. februára.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na Skalku, pod Chopok, na Podpoľanie, Šachtičku i Donovaly jazdia skibusy

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti