eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Na ruský konzulát v Ľvove hodili fľašu s horľavinou. Moskva hovorí o terorizme

Neznáma osoba v noci na piatok hodila na plot ruského generálneho konzulátu v ukrajinskom meste Ľvov fľašu s horľavou zmesou. Ruské ministerstvo zahraničných vecí označilo tento incident za „teroristický čin“ a v tejto súvislosti si predvolalo ukrajinského charge d’affaires v Moskve Vasyľa Pokotyla, informoval spravodajský portál Meduza.io.

„O 2:30 miestneho času bol vykonaný teroristický čin proti generálnemu konzulátu Ruska v Ľvove“, uvádza ruský rezort diplomacie na svojej webovej stránke. Podľa Moskvy mal neznámy človek v noci hodiť smerom ku vchodu do budovy konzulátu fľašu s horľavou zmesou, ktorá sa vznietila a „predstavovala bezpečnostnú hrozbu“ pre konzulát.

Rusko si v piatok pre tento incident predvolalo ukrajinského charge d’affaires, ktorému prednieslo svoje námietky. V tejto súvislosti tiež ruské veľvyslanectvo v Kyjeve zaslalo diplomatickú nótu ukrajinskému rezortu diplomacie, v ktorej žiadalo vyšetrenie incidentu a posilnenie bezpečnosti svojho konzulátu v Ľvove, píše agentúra TASS.

Tlačový odbor polície ukrajinskej Ľvovskej oblasti už skôr oznámil, že na plot ruského konzulátu v Ľvove niekto hodil „molotovov kokteil“. Podľa polície „pri incidente nebol nikto ranení a diplomatické zastupiteľstvo neutrpelo žiadne škody“. V súvislosti s incidentom zároveň polícia začala trestné stíhanie pre prečin výtržníctva.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na ruský konzulát v Ľvove hodili fľašu s horľavinou. Moskva hovorí o terorizme

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti