eReport.sk
Princ Harry a brat princ William, foto: profimedia

Na rodinnej akcii sa stretol princ Harry s bratom Williamom. Vydržali spolu ani nie dvadsať minút!

Princovia Harry a William sa po niekoľkých mesiacoch opäť stretli. Rozhodne to nevyzeralo ako vrúcne stretnutie. Bratia sa síce na všetky strany usmievali, všetkým ale bolo jasné, že pod šťastnými tvárami držia ťažobu nevybavených účtov.

Princezná Diana by 1. júla tohto roku oslávila 60. narodeniny. Práve pri tejto príležitosti bola vo Veľkej Británii predstavená jej nová socha, ktorú svetu neodhalil nikto iný ako jej synovia princ Harry a princ William. Medzi bratmi sa už niekoľko mesiacov odohráva tichá vojna, a tak všetci netrpezlivo vyčkávali, až ich uvidia opäť pokope. Zdá sa ale, že úsmevy Harry a William rozdávali hlavne fotografom. Nie sebe navzájom.

Odhalili sochu princeznej Diany, foto: profimedia

Princovia spolu nehovoria už niekoľko mesiacov. Prvý zasadil ranu Harry Williamovi vo chvíli, keď sa s manželkou Meghan rozhodli opustiť britskú kráľovskú rodinu a presťahovať sa do Spojených štátov. Keď sa potom situácia začala upokojovať, uzrel svetlo sveta rozhovor vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu s moderátorkou Oprah. V ňom Harry a Meghan otvorene hovorili o dôvodoch, ktoré ich viedli k úteku z Británie, a na členoch monarchie nenechali niť suchú. Vzťahy medzi Harrym a jeho príbuznými sú od tej doby veľmi vypäté.

Na vtipy sa nechytal

Princ sa so zvyškom rodiny stretol prvýkrát po dlhej dobe na pohrebe princ Philipa. A už vtedy bolo jasne, že mu monarchia len tak neodpustí. Teraz sa bratia videli znova. A stretnutie to bolo opäť chladné. Keď spolu odhaľovali sochu princeznej Diany, síce na na všetky strany usmievali, atmosféra ale bola tak hustá, že by sa dala krájať. Harry ale na rozdiel od svojho brata pôsobil oveľa priateľskejším dojmom a snažil sa Williama dokonca baviť rôznymi vtipy. Ten na ne ale nijako zvlášť nereagoval.

Nevykecávali sa

Po odhalení sochy sa vybraní presunuli do Kensingtonského paláca, kde si mohli vychutnať šampanské a po dlhšej dobe sa konečne porozprávať. Kto by však čakal, že rozhádaní bratia využijú túto príležitosť na nápravu poničených vzťahov, bol by nadmieru sklamaný. Podľa webu Daily Mail sa totiž Harry zdržal doslova len na pohárik a zhruba po 20 minútach od svojho príchodu bol videný, ako z paláca odchádza. Na jeho tvári bola zreteľná úľava. Ako sa očakávalo, udalosti sa Harryho manželka, rovnako ako v prípade pohrebu princa Philipa, nezúčastnila. Podľa mnohých je to jedine dobre. Niektorí z expertov dokonca tvrdili, že by jej účasť odviedla pozornosť od pamiatky na princeznú Dianu.

Foto: profimedia

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport