eReport.sk
Foto: tasr/ap

Na protestoch v Španielsku opäť musela zasahovať polícia

Demonštrácie na podporu uväzneného kontroverzného španielskeho rapera Pabla Haséla v nedeľu už šiesty večer po sebe skončili násilnosťami. V centre Barcelony prepukli potýčky medzi políciou a skupinami prevažne mladých ľudí, informovala agentúra AP.

Rovnako ako v predošlých dňoch sa aj nedeľňajší protest v Barcelone začal pokojne. S príchodom súmraku však napätie vzrástlo, keď protestujúci oblečení zväčša v čiernom pochodovali ulicami k tamojšiemu policajnému ústrediu.

Katalánska polícia zasiahla s cieľom rozhnať dav po tom, ako na jej príslušníkov asi pol hodinu hádzali kamene, fľaše, odpadky či petardy. Obchody v centre Barcelony sa pritom znova stali terčom vandalov, ktorí rozbíjali výklady.

FOTO z protestov v Španielsku

Foto: tasr Instagram P.H.

Na demonštráciách za raperovo prepustenie zadržali dosiaľ viac ako 100 ľudí, z nich siedmich v nedeľu. Protesty vypukli po tom, ako Haséla v utorok zadržali, aby ho odviedli na výkon deväťmesačného trestu odňatia slobody. Ten súd raperovi známemu tvrdo ľavicovými názormi udelil za tvíty a texty piesní, ktoré podľa verdiktu urážali španielskeho kráľa a schvaľovali terorizmus.

Katalánska polícia oznámila, že len v sobotu zadržala v Barcelone a ďalších okolitých mestách 35 ľudí po tom, ako výtržníci rozbíjali výklady a dostávali sa do zrážok s policajtmi. Ďalšie protesty po celom Španielsku vrátane metropoly Madrid boli prevažne pokojné.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport